El Leon La Bruja y El Ropero

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1) literatura dziecięca
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Data 1. wydania:
hiszpański
0-06-084253-9
HarperCollins
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Opowieści z Narnii (tom 1)
literatura dziecięca
hiszpański
0-06-084253-9

Opinie [1 195]

Powróciłam po latach do królestwa Narnii. Nie ukrywam, że mam ogromny sentyment do tej części. Film uwielbiam, książka ma trochę inny klimat. Jest skierowana do młodszych czytelników. Choć ja bardzo lubię baśniowe klimaty, dlatego czytałam z wypiekami na twarzy, chociaż doskonale wiedziałam co się wydarzy. Bohaterowie, z którymi się mocno związałam. Czułam jakbym była tam...

Zdecydowanie moja ulubiona część. Piękna historia nie tylko dla najmłodszych , ale myślę ,że nawet dorośli przeniosą się z chęcią do tej magicznej krainy :)

jest to książka fantasy w niektórych momentach nie można się od niej oderwać a w niektórych jest nuna uważam że powinna być bardziej urozmaicona

Kolejna lektura przed spaniem dla dzieci. Bardzo szybko się czyta, bardzo fajny język dla młodszych, bez rozciągających się mocno opisów. I Aslan oczywiście - mądry, groźny, piękny :)

Książkę czytalem w celu nauki (po angielsku) aczkolwiek zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Książka fajnie przenosi nas do świata magii, niezwykłych stworzeń i czarów, nawiązując jednocześnie do symboli i wartości chrześcijańskich.

Jako dziecko uważałam, że książka jest okropna, jednak teraz jako 16-latka doceniam ją całkowicie i mam ochotę na kolejne części. Fabuły raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Mimo wszystko czuć, że książka była napisana dość dawno temu. Polecam młodym, ale myślę, że dorośli też znajdą tu coś dla siebie.

Oceniam tę książkę z perspektywy osoby dorosłej i muszę przyznać, że film podobał mi się bardziej, a to zdarza się niezwykle rzadko w moim przypadku.

Pierwsze podejście do tej historii miałam z 15 lat temu i pamiętam, że nie dałam rady. Nie podobała mi się złośliwość głównych bohaterów (rodzeństwa) i używanie sformułowań typu "idiota".

Rozumiem, że powieść jest kierowana...

Mam 20 lat a mimo to bardzo dobrze bawiłam się czytając Narnię. Świat wykreowany przez pana Lewisa jest bardzo intrygujący i ciekawy. Pióro autora spodobało mi się już od samego początku. Bardzo często autor zwraca się bezpośrednio do czytelnika co sprawia że książkę czyta się jeszcze przyjemniej. Pierwszą część czytałam już z 10 lat temu jako lekturę szkolną ale teraz mam...

Niezwykły świat narnijski wciągnął mnie dość mocno, jedna z moich ulubionych książek z tej serii

Nie zetknęłam się z Narnią jako dziecko - może dlatego nie spodobała mi się książka. Obejrzałam film i zachęcona sięgnęłam po książkę - i ku swojemu zaskoczeniu zorientowałam się, że film jest lepszy. To dopiero niespodzianka - książka jest niczym gorsza wersja scenariusza - chociaż nie chciałam skreślać całej serii - to przy czwartej części po prostu nie dałam rady

30 828
    6 397