Indyk beltsville. Opowiadania zebrane

literatura polska opowiadania
literatura piękna
literatura polska opowiadania

Dla pilchomanów

Indyk... to moje pierwsze literackie spotkanie z Pilchem. I poległem. Może nie od pierwszej strony, ale chwilę później. Uwielbiam książki, które są wyzwaniem - zarówno językowym jaki i intelektualnym. Ta opasła nieco książka to majstersztyk. Jerzy Pilch w swoich opowieściach zanurza się w nie tylko w polskiej rzeczywistości ale rozkraja na czworo nasze wady, zalety, śmieje...

Błyskotliwe

Indyk Pilcha to zbiór opowiadań i felietonów jak zwykle dobrej marki piórem spisane. Rzecz godna polecenia. Jeden tylko feler może czytelnika spotkać, jeżeli czytaliście już Pilcha rzeczy inne, to możecie trafić na coś co już czytaliście. Mnie się tak około sześćdziesiąt stronic przytrafiło, ale czy to feler? Wszak tego autora można czytać po wielokroć.

Na półkach: , , , , ,

„Indyk beltsville” to niesamowita gratka i dla miłośników prozy Jerzego Pilcha, i dla tych, którzy nie mieli dotychczas okazji poznać jego twórczości. Po raz pierwszy zebrane w jednym tomie wszystkie opowiadania pisarza gwarantują udaną lekturę i ucztę duchową na najwyższym poziomie.
Mamy tu opowiadania z debiutanckiego zbioru „Wyznania twórcy pokątnej literatury...

Dyskusje

• Ebook