Warszawa. W poszukiwaniu centrum

literatura piękna
Znak
2005-01-01
2005-01-01

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 9 (33) / wrzesień 2020 Agnieszka Glińska, Etgar Keret, Naomi Klein, Piotr Kofta, Zuzanna Kowalczyk, Berenika Kołomycka, Liana Langa, Karolina Lewestam, Krystyna Miłobędzka, Weronika Murek, Urszula Pieczek, Joanna Rudniańska, Marta Rybicka, Bartek Sabela, Małgorzata Sadowska, Anna Sańczuk, David Sedaris, Marta Staszewska, Marcin Wicha, Maga Ćwieluch
Ocena 7,5
Pismo. Magazyn... Agnieszka Glińska,&...

więcej Więcej

Kiepsko napisane, kalka, autorkę to przerosło - przykro mi ale nic dobrego nie mogę napisać

Doczekała się paru naśladowców i innych miastach. Warto!

Książka o tym jak polubić Warszawę, jak ją pokochać szczególnie gdy jest się przyjezdym. Takie pozycje powinny być wręcz przymusowe dla tych przekraczających granice Warszawy w pogoni za pracą i za studiami. Bynajmniej nie po to by ją pokochali, ale by okazali choć odrobinę szacunku...

Książka jest prekursorem współczesnych przewodników po Warszawie. To raczej zbiór wywiadów o Warszawie, niż klasyczny przewodnik, z których można wywnioskować, czym żyła aspirująca stolica w pierwszej połowie pierwszej dekady nowego tysiąclecia.

• Warszawa
  • Warszawskie klimaty