Hotel Irlandia

Semper
2006-01-01
2006-01-01

więcej Więcej

Dla mnie to nie powieść. Raczej jakieś luźne zapiski z pobytu w Irlandii. Książka raczej jeszcze nieporadna. Co nie znaczy, że nie znalazłam w niej ciekawych obserwacji.
Jednak obiektywnie muszę przyznać, że nic w niej nie zapowiadało tego co autorka stworzy później - rewelacyjnego "Ostatniego fado".
Z niecierpliwością czekam na kolejną powieść.

Ciepła i zabawna historia o emigracji młodych ludzi do Irlandii, na początku fali emigracji na Zieloną wyspę. Mnóstwo ciekawych obserwacji obyczajowych, kłopoty z pracą, kłopoty sercowe, szukanie własnego miejsca w życiu. Przyjemnie się czyta, ale nie porywa.

"Hotel Irlandia" Iwony Słabuszewskiej-Krauze to lekka książka o fali emigracji po 2004 roku kierującej się na wyspy, napisana na podstawie własnych doświadczeń. Są tu wzloty i upadki zarówno w karierze zawodowej, jak i w sprawach sercowych, młodych ludzi szukających swego miejsca w świecie. Nie jest to przewodnik na temat "jak sobie radzić w Irlandii", więc jeśli ktoś...

Rewelacja, rewelacja, tak się pisze książki obyczajowe...

• Irish
  • Obyczajowe