Połów

Okładka książki Połów Ove Løgmansbø Patronat LC
Okładka książki Połów
Ove Løgmansbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Vestmanna (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Vestmanna (tom 2)
Ślady zbrodni
Wydawnictwo Dolnośląskie
2016-10-26
2016-10-26
niebezpieczeństwo poszukiwanie przestępstwo thriller Wyspy Owcze wyścig z czasem zabójstwo zaginięcie

Oficjalne recenzje i

Za mgłą zmowy milczenia

78 21 46

To pierwsza książka p. Mroza, którą udało mi się przeczytać do końca. "Enklawie" nie podołałam. Jestem bardzo zaskoczona takim poziomem - próbowałam czytać książki "polskie" i musiałam się poddać. A to jest naprawdę dobrze napisane! Ciekawi bohaterowie, zobaczymy co będzie dalej :)

Kolejna świetna książka Remigiusza Mroza. Ta seria nieco przypomina mi tę o Sewerynie Zaorskim, jednak sceneria jest znacznie ciekawsza. Wyspy Owcze zostały przedstawione w tak wspaniały sposób, że jest to nie tylko powieść kryminalna, ale również super przewodnik po Farojach.

Seria książek o wyspach owczych od Remigiusza, wciąga mnie od samego początku, drugą część nie była już tak fascynująca jak pierwsza, lecz podobała mi się bardzo, polecam wszystkim. Teraz czas na część 3.

Druga część trylogii i kolejna zagadka kryminalna, której klucz można znaleźć tylko pośród zamkniętej społeczności zamieszkującej Wyspy Owcze. Jak zawsze w przypadku tego autora książka przeczytana jednym tchem. Polecam wszystkim...

W drugiej części o Vestmannie sprawy między dwójką głównych bohaterów znacznie się skomplikowały po wydarzeniach z końcówki "Enklawy". Tymczasem w małym miasteczku na Wyspach Owczych zostają odnalezione kolejne zwłoki ... tym razem sprzed wielu lat ... co się stało w tym pozornie spokojnym miejscu? Odpowiedzi znowu szuka duńska policjantka Katrine Ellegaard.

Podobnie jak poprzednia część - historia ciekawa, szybko się czyta, ale zakończenie rozczarowuje. Czas na " PROM." :)

Według mnie lepsza od 1 tomu tej serii. Ciąg dalszy historii głównego bohatera.

Sposób w jaki autor przedstawił bohatera, Wyspy Owcze, charaktery, zaszłości wyspiarzy i Danii tworzą według mnie spójny obraz świata zatopionego we mgle, mżawce i...hermetycznej społeczności.

Polecam.

Według mnie lepsza od 1 tomu tej serii. Ciąg dalszy historii głównego bohatera.

Polecam.

Myślałem, że nikt nie przebije rosyjskiej, polskiej przysłowiowej skłonności do flaszki. A tu proszę, na zapomnianym archipelagu dumnych Farerów, na każdą okazję a i bez okazji, tylko z nudów, i to przy monopolu państwowym. No i te mordercze polowania na grindwale. Straszna tradycja
Ale bardzo ładnie napisane studium kryminalno-społeczne. Czyta się z zainteresowaniem choć wymaga to dużego zaangażowania uwagi, zw zwłaszcza dodawszy specyfikę naw i nazwisk.
Warto z wielu powodów...

Treść absurdalna, uragajaca inteligencji czytelników. Nie warta czasu i energii.

Przeciętna.
Mróz ma talent do tworzenia wyrazistych postaci, ciekawie pisze na tyle, że choć akcja mało ciekawa, taka trochę nieprawdopodobna, to ciężko oderwać się od czytania.
Lubię wraz z bohaterami odkrywać "kto zabil", a tu się nie da, trzeba czekać aż na końcu Mróz ustami bohaterów wszystko wytłumaczy.
Może być.

Przeciętna.