Islamski łącznik

Joakim Zander Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Klara Walldéen (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Orten
kryminał, sensacja, thriller
Wojciech Łygaś
rodzina więzi zamieszki poszukiwania

Na półkach: , , , ,

Druga część sensacyjnej powieści Zandera z bardzo aktualnym wątkiem terroryzmu. Świetnie przeczytana przez Roberta Jarocińskiego.

Ważne problemy: islamiści w Szwecji, polityczna inspiracja przez rosyjskie służby (jakże dobrze znana, chociaż nie doceniana w Polsce), niemożność akceptacji europejskiej kultury przez imigrantów. Podjęte przez Autora, ale perfekcyjnie rozmyte w poprawnopolitycznym mdląco-słodkim rozwiązaniu akcji. Rwany sposób narracji dla mnie trudny do zaakceptowania. W sumie spore...

Szwecja. Przedmieścia Sztokholmu. To tu mieszkają imigranci. Młodzi chłopcy, bez pieniędzy, pracy, perspektyw, zabijają czas grami komputerowymi i podpalaniem samochodów. Tacy młodzi gniewni są idealnym materiałem by "przerobić" ich na bojowników Państwa Islamskiego. Tak staje się z Faddim. Jest oddany sprawie, ufny, gotowy na śmierć. Tylko...że nie zawsze sprawy są takie...

Książka naprawdę dobra. Trochę trudny początek, kiedy liczne wątki utrudniają trochę rozeznanie o co w tym wszystkim chodzi, ale potem zostaje już tylko śmietanka.

Cała książka wypełniona jest szybką akcją, charyzmatycznymi bohaterami, smutnymi historiami, ciekawymi wydarzeniami. To wszystko powoduje ogromne emocje, które autor stopniowo i systematycznie dawkuje czytelnikowi. Ta powieść miała swój początek, środek i koniec. Tutaj nie znajdziemy chaotycznych elementów, zupełnie nie pasujących do tych historii.
"Islamski...

Zgrabnie skonstruowany thriller.Gdy przebrnęłam przez pierwsze rozdziały potem nie mogłam się oderwać.Wciąga absolutnie.

Książka na czasie, temat ciekawy, ale sposób jego poprowadzenia w książce jakoś zupełnie bez napięcia.

146/2017

Pan Zander znów mnie zachwycił. Znów połknęłam jego książkę.
Tematyka ciut inna niż w poprzednim tomie. Teraz przyjżymy się bliżej radykalnemu islamowi i jego bojownikach. A także poznamy historie pewnego rodzeństwa.
Znów akcja goni akcje, w jednym ze szwedzkich miast na przedmieściach pojawia się masowo jeden symbol. Ktoś szykuje zamieszki.
Zaś Klara traci swój laptop....

Przeczytane? Przesłuchane? NIE! To gniot totalny! Z 80 części audiobooka zmęczyłem 14! Miałem brnąć dalej ale nie dałem rady bo już w zasadzie od 2 rozdziału nie rozumiałem co się dzieje. A później byłem tylko biernym słuchaczem bełkotu, który ni jak nie chciał trzymać się kupy.

Opis książki zapowiadał coś epickiego, wielkiego. A skończyło się na rozważaniach kobiety,...

Dyskusje

• Audiobooki
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • Legimi
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Islamski łącznik