Kup teraz - 12 ofert w cenie od 18.02 zł do 24.11 zł

Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych

Patronat LC
Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantastyka, fantasy, science fiction
Mrs Bradshaw's Handbook

Oficjalne recenzje i

Pociągiem po Świecie Dysku

Link do recenzji

1941

Ciekawe uzupełnienie serii, choć czuć, że to już jednak nie to samo. Mimo wszystko dla fanów Pratchetta to raczej pozycja obowiązkowa, w końcu Świata Dysku nigdy nie za wiele.

Z trudem to piszę, zwłaszcza w rocznicę urodzin Mistrza, ale... zawiodłam się trochę. Ocena za przepiękne ilustracje, humor, urocze "skany" biletów oraz - niestety - bardzo 'rozwodnioną' treść, choć to krótki tytuł.
Nie jest to dodatek do Świata Dysku, do którego będę wracała.

Pomysłowy dodatek do "Świata Dysku", będący dowodem na to, że Terry Pratchett nie tylko wiedział, jak pisać swój cykl, ale i jak zapewnić mu "drugi obieg" (ciekawe, czy okazja dodatkowego zarobku odgrywała tu jakąś rolę?...). Mnóstwo zabawnych drobiazgów, opisanych z wielką powagą, choć ze względu na to, że nie są połączone właściwie żadną linią fabularną, dłuższa lektura...

„Przewodnik pani Bradshaw” to jedna z książeczek nienależących do głównego cyklu powieści ze Świata Dysku Terry’ego Pratchetta. Stanowi raczej dopełnienie tomu „Para w ruch”, w którym rewolucja przemysłowa przynosi światu na grzbiecie żółwia „drogi żelazne”. Tytułowa pani Bradshaw to wdowa, której hobby stało się podróżowanie nowym wynalazkiem po świecie. Swoimi...

Na półkach: , , , , , , , , ,

Pewnie wiecie, że bardzo lubię "Świat Dysku", ale sięgam po niego wyrywkowo, wykorzystując właściwie tylko okazje pożyczenia różnych tomów. W ten sposób udało mi się przeczytać ich siedem. Niedużo. Chciałabym więcej. Dlatego chętnie sięgnęłam po "Przewodnik pani Bradshaw" jako po nieoczywisty dodatek do lubianej serii. I tym mocniej się zawiodłam.

Całość...

"Przewodnik pani Bradshaw..." to kolejna publikacja, dzięki której fani uniwersum stworzonego przez Terry’ego Pratchetta będą mogli usystematyzować swoją wiedzę. Książka jest szczegółowa, liczne ciekawostki przybliżają charakter poszczególnych miast, aczkolwiek nie należy się po niej spodziewać spektakularności. To typowy przewodnik turystyczny, tyle że zawiera miejsca...

Ładnie wydana, ale treściowo nie rewelacyjna.

Książka miła w sumie do czytania w bardzo przyjemnej szacie graficznej. Informacje w niej zawarte są wystarczające i miejscami nadal prze komediowe. Uwagi pani Bradshaw są świetne do tego nie ominięto kapusty <3'
Parę ciekawostek idzie sie dowiedzieć do tego jest to miła odmiana wśród tych wszystkich książek Świata Dysku. Polecam dla fanów cyklu

Ciekawostka dla fanów (kto nie zna Pratchetta to nie polecam, bo nie ma po co czytać), uzupełnienie świata, fajnie napisane, bardzo ładnie wydane.
Więcej:

(recenzja pierwotnie ukazała się na Szortal.com)

Mało znaczy dużo?

Hubert Przybylski

A więc zacznijmy od tego, że ludzkości potrzebne są poradniki i przewodniki. Przede wszystkim dlatego, że bo tak. A jeśli ktoś nie wierzy w magiczną moc sprawczą „bo taków”, to cóż... Z ekonomicznego punktu widzenia takie pozycje wydawnicze oznaczają zaoszczędzony przez klienta czas* i...

• Fantastyka
  • Terry Pratchett
  • Literatura angielska
  • Pratchett
  • Chcę w prezencie

Terry Pratchett Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych Zobacz więcej