Ślady

Inne

Oficjalne recenzje i

Małe życia, małe tragedie

[ 49 ] Link do recenzji

W "Śladach" Jakub Małecki kolejny raz udowadnia, że jest mistrzem - i treści, i słowa, formy.
Poza tym jest Pisarzem-Pająkiem. W misternie utkaną przez niego sieć daję się złapać za każdym razem. Teraz także.

Trudno jest mi pisać o książkach, które mnie uwodzą i pochłaniają, a w dodatku pozostają w myślach ma długo, może nawet na zawsze.

W "Śladach" poszczególne...

"Życie jest jak zbiór opowiadań. Poszarpane, nieprzewidywalne." "Życie to żart" i "nie ma się co po nim zbyt wiele sensu spodziewać".

Planujemy, czekamy, odkładamy... Na "nie wiadomo kiedy" i właściwie nie wiadomo "po co"?
Wszystko zmienia się w przeciągu chwili...

"Ślady" Jakuba Małeckiego to zbiór opowiadań. Autor, z charakterystyczną dla siebie wrażliwością, skłania...

Niesamowita. Na pewno łatwiejsza w odbiorze, jak już się ma z górki.

Książka Jakuba Małeckiego "Ślady" to seria opowiadań, w których każde kolejne nosi ślad poprzedniego. W samej ich treści można dostrzec ślady, jakie na ich bohaterach zostawiają bliscy którzy już odeszli, wspomnienia z młodości, zdarzenia.
Opowiadania są na tyle krótkie że nie nudzą, a wątki z poprzednich historii autor wplata nienachalnie, gdzieś po przecinku.

Nie wiem. Chyba nie zrozumiałam. Przeczytam jeszcze raz za pięć lat.

Książka dołująca, uświadamiająca przemijanie, nie ma tu chyba radosnych momentów, a mimo to już po raz czwarty sięgnąłem po pozycję Małeckiego i nie żałuję

Jest to dziewiętnaście historii życia różnych, zwyczajnych osób, które się w pewien sposób przeplatają, tworząc niebanalną całość. Nie są to opowieści szczęśliwe. Każdy zrozumie je inaczej i każdy wyciągnie dla siebie z nich coś innego. Dla mnie są to historie o ludziach, którzy uważają, że ich nie ma. Że ich nigdy nie było. Mają trudności. Tęsknią za różnymi rzeczami....

Nie potrafię opisać tej książki. Wszystko opisane jest na jej ostatniej okładce. Jest po prostu świetna. Nigdy nie lubiłam prozy, ale Małecki to zmienił. Jego książki dają do myślenia.

Genialna

"Ślady" to moja druga książka Małeckiego. Sięgnęłam po nią po przeczytaniu "Horyzontu", który jest jedną z lepszych historii jaką poznałam w tym roku.
Jak się okazało "Ślady" to zbiór opowiadań, których elementami wiążącymi jest postać Tadeusza i Kwilno, czyli miejsce, gdzie ten się wychował; nie jest to jednak w mojej opinii aż tak istotny element tej książki....

Dyskusje

2 471