Ślady

Oficjalne recenzje i

Małe życia, małe tragedie

[ 48 ] Link do recenzji

1980 ocen

Styl pisania autora jest wyjątkowy,nie do podrobienia jestem zachwycona polecam czytać 😊

Każda opowieść to inna historia, inny koniec świata dla każdego z przedstawionych bohaterów. Małecki stworzył kolejne dzieło z tych raczej smutnych, refleksyjnych, natomiast też pozostających w pamięci i dających do myślenia. Pokazuje, że każdy z nas zostawia po sobie jakiś mniejszy lub większy ślad, a koniec świata nie musi być wyjątkowo spektakularny, bo dla każdego...

Książka Jakuba Małeckiego „Ślady” jest bardzo dobra, trudna, ale szybko się czyta i jest warta każdej minuty. Podoba mi się konstrukcja fabuły, temat przemijania jest tutaj niebanalnie ujęty. Książka jest wyjątkowa, różnorodna zupełnie niepodobna do pozycji jakie mam okazję czytać na co dzień. Gorąco polecam.

Ocena 8/10

O czym jest ta książka? O śmierci, przemijaniu, klaustrofobicznej samotności przeszywającej ściany i mózg. O strachu, zdradzie, bezgranicznej miłości, nienawiści, żalu i brzydkiej-pięknej starości. O machaniu do pustego okna, zapachu i chłodzie ziemi.
Kolejna książka autora, która mnie zachwyciła. Książka, przez którą się płynie, która momentami wywołuje wzruszenie,...

Zupełnie nie moja bajka niemniej można przeczytać jednak po pierwszym spotkaniu z autorem raczej nie sięgnę po kolejne książki jeśli pisane są w tym samym stylu.

To pierwsza książka pana Małeckiego jaką przeczytałam i muszę powiedzieć , że w pełni rozumiem zachwyt jego sztuką pisania. Ma wspaniałe pióro i mogę stwierdzić, że jeśli ktoś nie lubi literatury pięknej to spokojnie może zacząć od jego twórczości ! :) Piękne !

Coś jest fajnego w tej książce ale jednak nie jest to książka dla mnie. Za dużo smutku w każdej historii.

Fascynująca, przerażająca, wręcz masochistyczna powieść, bo o ludziach napiętnowanych fobiami, dramatami, lękami. To historie, które noszą w sobie i pozostawiają ślady. Każde zdanie wydaje się parokrotnie przemyślane, życiorysy są ze sobą powiązane i układają się wprost genialnie w logiczną całość.

Życie jako zbór opowiadań. Poszarpanych i nieprzewidywalnych. Zaskakująco bliskich i jednocześnie dalekich. Te wszystkie ciche, zniekształcone śmierci. I te spektakularne, wielkie, okraszone krzyczącymi nagłówkami. Te, zupełnie bez sensu. Łączy je taki sam początek i koniec. Nieodwracalny.
Przepyszna lektura. W dosłownym tego znaczeniu. Karmi zmysły i trąca wrażliwość.

Wszyscy zostawiamy ślady, które wpływają na życie innych. Taki efekt motyla...
Życie z powieścią nie ma nic wspólnego – stwierdza Graboletta. – Ono nie układa się w jedną całość. Byłaś kiedyś inną Bożenką i będziesz kiedyś innymi Bożenkami. Historie, które opowiadamy sobie przy winie, tak jak teraz, nie łączą się ze sobą ani nic z nich nie wynika. Życie jest bardziej jak...

Dyskusje

2 333