ROZWIŃ ZWIŃ

2017-01-11
Magdalena Słysz
Magdalena Słysz

więcej Więcej

Napisana całkiem przyjemnym językiem, przez co czytało mi się książkę naprawdę szybko.

Bohaterowie początkowe są nijacy, co na szczęście zmienia się w później części. Mi osobiście bardzie do gustu przypadła Sully, pokazanie jej myśli, stanu psychicznego wydawało mi się ciekawsze.

Zamysł był bardzo dobry, natomiast w praktyce autorka skupiła się na zagadnieniach...

Ojeju! Jestem pod wrażeniem, jak wiele rozrywki dostarczyła mi ta książka. Opisy cudowne- rozpływałam się przy nich. Połączenia między bohaterami i zakończenie- wstrząsające! No i ta okładka... Nie zliczę, ile razy na nią spoglądałam z zachwytem w oczach.

Nie wiem co sądzić o tej książce. Powinna stać bohaterami, ale jak dla mnie średnio to robi. Fabuła natomiast jest bardzo technologiczna. Jest tu również mnóstwo opisów natury, więc jeśli ktoś lubi takie klimaty to będzie książka dla niego. Raz jest schematyczna, raz zaskakująca.

Najpierw obejrzałam film, a dopiero potem przeczytałam książkę i to był chyba błąd-bo (o zgrozo) film podobał mi się bardziej. Jakoś lepiej obraz przemówił do mojej wrażliwości w tym przypadku. Ale polecam i jedno i drugie.

Bardzo powolna, mało angażująca czytelnika, jak kiepsko opowiedziana historia - na szczęście tylko przez pierwsza połowę.
W drugiej jest już lepiej - rozkręca się akcja, bohaterzy stają się z krwi i kości. Czyta się już przyjemniej i można utonąć w opowieści.
Zakończenie dla mnie było rozczarowujące.

Świat się zmienił. Dotknęła go straszna katastrofa. Ludzka cywilizacja dobiega końca.

Życie Augustina również zmierza ku końcowi. Jest już starcem, który postanawia spędzić resztę swoich dni na kole podbiegunowym, gdzie nastaje noc polarna. Wszystko poświęcił badaniom gwiazd, więc swoje ostatnie chwile także zamierza przeżyć w stacji badawczej. Okazuje się jednak, że nie...

Pomimo niewielkich rozmiarów, książka zafundowała mi rewelacyjną historię z ciekawymi wątkami, które pozostawiają czytelnikowi pole do własnej interpretacji.

Pięknie napisana, szybko się czyta. Wspaniałe opisane stany psychiczne bohaterów ich zachowania, przeżycia w sytuacji, której się znaleźli. Bardzo przewidywalna, ale w tym przypadku to nie wada.

Książkę wysłuchałam w formie audiobooka.

Muszę przyznać, że dość długo zastanawiałam się, co mogłabym o tej powieści napisać.

Fabuła toczy się bardzo, bardzo powoli. W tle mamy mroźne śniegi tundry i czerń kosmosu. Ludzkość spotkała jakaś totalna katastrofa, apokalipsa i Armagedon razem wzięte, ale nie to najbardziej interesuje Autorkę. Właściwie o samej katastrofie nie...

Początkowo nie mogłam się wczuć w tą historię. Myślę, że to z powodu wątku kosmicznego, bo to nie do końca moja bajka. Jednak nie można zaprzeczyć, że same opisy w tej książce są magiczne. Im dalej zagłębiałam się w historię i poznawałam bohaterów, tym coraz bardziej byłam zaangażowana i coraz bardziej bałam się końca tej książki. I słusznie. Zakończenie pozostawiło mnie z...

1 014
  • 2021