Exodus

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zapomnieć wszystko

28 Link do recenzji

Czy można uciec przed sobą? Odpowiedzialnością? Cierpieniem? Jak wiele mamy w sobie siły, aby stanąć twarzą w twarz z tym, co niewyobrażalne?
Główny bohater szuka, ale nie możemy mieć pewności, czy historia zakończy się wybaczeniem. Ale czy wybaczy sobie samemu?
Bardzo dobra historia, która przejmuje i pozostawia w nas poczucie smutku.
Polecam bardzo.

pogryziony..

często ja muszę powoli wgryzać się w książkę
a tu czuje że ona powoli wgryzała się we mnie

chce zdecydowanie więcejj

Mam mieszane uczucia, bo książka jest bardzo nierówna i do końca nie rozumiem, jaka jest jej wymowa. Nie wiem też, czy autor nie zmieniał treści w trakcie pisania. Nie do końca też potrafiłam się wczuć w sytuację psychiczną głównego bohatera.

Daję tylko 7, ponieważ fabuła mi się średnio podobała. Rozumiem ją i doceniam kunszt, ale za bardzo przekombinowane.

"Exodus to powieść, która jest więcej niż przytłaczająca, miażdżąca i dołująca, a mimo to przecież czytałam aż do przeczytania; a zatem... podróż drogi? tak i to drogi, która ma przynieść oczyszczenie lub być pokutą, ale która przypomina drogę do zatracenia, która dogina do ziemi człowieka, który i tak już klęczy na kolanach i podpiera się łokciami. Główny bohater to...

Exodus to moje pierwsze spotkanie z twórczością Łukasz Orbitowskiego. Sięgnąłem po twórczość Łukasza bo natknąłem się na jego wywiady na youtube i uznałem że to niezwykle ciekawy, sympatyczny skromny pisarz. Exodus to moim zdaniem arcydzieło , nigdy jeszcze w serwisie nie dałem oceny 10 żadnej książce (ogólnie to czytam fantastykę w której Łukasz zaczynał).Już wiem , że...

To pierwsza książka tego autora, którą przeczytałem. Spodziewałem się wiele, bo Orbitowski to już dziś w Polsce pewna marka. Może nie powszechnie znana, jak Sapkowski czy Tokarczuk, ale jednak. Przyznam, że się rozczarowałem.

Najpierw stylem. Miejscami autor próbował być literacki i czasem mu to wychodziło - uczciwie przyznam: książka miała swoje dobre fragmenty, niemniej...

Czyta się doskonale pomimo (a może za sprawą?) ciężkiego klimatu. Motyw ucieczki przed sobą samym i jednocześnie podróży w głąb siebie, choć nieco wyświechtany, zwieńczony jest mocną konkluzją. Generalnie nie jest to książka na poprawę humoru, więc czytajcie gdy jesteście raczej weseli.

Ciężka - dobra, ale nie czyta się jednym tchem.

Szalenie irytująca książka. Wielokrotnie zastanawiałam się, czy nie przerwać jej czytania, spodziewając się banalnego finału. I całe szczęście, że tego nie zrobiłam - wszystko nabrało sensu w odpowiednim momencie!

Dyskusje

• 2018