Szpieg

Paulo Coelho Wydawnictwo: Drzewo Babel powieść historyczna
A espia
Zofia Stanisławska
Drzewo Babel
I wojna światowa korespondencja Mata Hari szpieg tajny wywiad więzienie literatura brazylijska literatura latynoamerykańska
A espia
powieść historyczna
Zofia Stanisławska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Spowiedź w więziennej celi

13 Link do recenzji

Krótka historia na jedno popołudnie. Książkę bardzo szybko się czyta, napisana w przystępny sposób. Sama opowieść podobała mi się, chociaż jest dosyć uproszczona. Lekka i przyjemna jako przerywnik. Idealna na relaks.

Co ja właściwie myślałam sobie, sięgając po Coelho? Że mnie czymś zaskoczy lub ta książka będzie inna niż wszystkie?
Nie mam pojęcia co mi wpadło do głowy, ale wiem, że to drugi i nasz ostatni kontakt.

Zakładam, że to mogłaby być bardzo ciekawa historia, gdyby przedstawić ją w interesujący sposób i dobrze napisać. Ale tutaj? Nie jest sztuką posługiwać się banałami. W sumie sięgnęłam po tę książkę, bo chciałam się przekonać, dlaczego Paulo Coelho cieszy się taką popularnością. I nie rozumiem.

Nie lubię pana Coelho i tego nie ukrywam, nie mam pojęcia, skąd biorą się te wszystkie zachwyty nad jego pisaniną, bo inaczej się tego nazwać nie da. Moja opinia pewnie będzie uznana za bardzo tendencyjną, trudno, piszę to co czuję. Nic nie poradzę, że po przeczytaniu setek, jeśli nie tysięcy książek z gatunku literatury klasy światowej ( nie wszystkie zaznaczone w...

Książka momentami ciekawa, a momentami nudna i monotonna. Z drugiej strony w interesujący sposób przybliża historyczna postać Mati Hari.

Jakże inaczej napisana książka Paulo Coelho (no może jeszcze poza "Zwycięzca jest sam"). Historię Maty Hari czyta się szybko i z zainteresowaniem. Tradycyjnie po lekturze sprawdzone u źródeł jak było naprawdę. Chociaż to może wie tylko sama Mata Hari...

Bardzo interesująca kobieta przedstawiona w mało interesujący sposób.

"Szpieg" - historia kobiety - szpiega znanej, jako Mata Hari. Wiele w życiu przeszła, mimo to postanowiła być kobietą niezależną, samodzielną, często łamiącą normy moralne. Zachwycała nie tylko mężczyzn.

Wciągająca.. Intrygująca...

Krótko po lekturze „Szpiega i Oficera” Roberta Harissa postanowiłem sięgnąć po kolejną szpiiegowską opowieść która również ma silny francuski wątek. Autorem niniejszej książki jest Paolo Coehlo ale odniosłem wrażenie, że ta książka jest napisana w innym duchu, innym stylu niż nym to oczekiwał. Zazwyczał Coehlo mocno filozofuje, porusza wątki i motywy filozoficzne, religijne...

Dyskusje

• 2018