Szpieg

Paulo Coelho Wydawnictwo: Drzewo Babel powieść historyczna
A espia
Zofia Stanisławska
Drzewo Babel
I wojna światowa korespondencja Mata Hari szpieg tajny wywiad więzienie literatura brazylijska literatura latynoamerykańska
A espia
powieść historyczna
Zofia Stanisławska

Oficjalne recenzje i

Spowiedź w więziennej celi

[ 13 ] Link do recenzji

Polecam

Pomimo przeróżnych opinii dotyczących ''Szpiega'' mnie wkręciła historia Maty Hari. Uważam ,że był to słuszny zabieg Coelho przedstawiając Jej historię w formie listów. Nie nużyła mnie jak osławiony ''Alchemik'' autora.

Wprawdzie Coelho to nie moja bajka, ale Szpiega da się nawet przeczytać z przyjemnościa, może z powodu ciekawej głównej bohaterki. Mata Hari oczmi o sobie oraz oczami swojego adwokata. Inny, niespodziewany Coelho.

Ciekawa historia wyjątkowej osoby

Biografia Margaretty Geertruidy McLeod, z domu Zelle.

Utrzymany poziom Coelho ale czy coś nowego do zaprezentowania oceńcie sami...

Krótka historia na jedno popołudnie. Książkę bardzo szybko się czyta, napisana w przystępny sposób. Sama opowieść podobała mi się, chociaż jest dosyć uproszczona. Lekka i przyjemna jako przerywnik. Idealna na relaks.

Co ja właściwie myślałam sobie, sięgając po Coelho? Że mnie czymś zaskoczy lub ta książka będzie inna niż wszystkie?
Nie mam pojęcia co mi wpadło do głowy, ale wiem, że to drugi i nasz ostatni kontakt.

Zakładam, że to mogłaby być bardzo ciekawa historia, gdyby przedstawić ją w interesujący sposób i dobrze napisać. Ale tutaj? Nie jest sztuką posługiwać się banałami. W sumie sięgnęłam po tę książkę, bo chciałam się przekonać, dlaczego Paulo Coelho cieszy się taką popularnością. I nie rozumiem.

Nie lubię pana Coelho i tego nie ukrywam, nie mam pojęcia, skąd biorą się te wszystkie zachwyty nad jego pisaniną, bo inaczej się tego nazwać nie da. Moja opinia pewnie będzie uznana za bardzo tendencyjną, trudno, piszę to co czuję. Nic nie poradzę, że po przeczytaniu setek, jeśli nie tysięcy książek z gatunku literatury klasy światowej ( nie wszystkie zaznaczone w...

Dyskusje

• 2018