rozwiń zwiń

Weź udział w konkursach i wygraj książki!

LubimyCzytać LubimyCzytać
13.12.2016

Zapraszamy Was do odwiedzenia naszej konkursowej zakładki. W tej chwili trwa 10 konkursów – w tym nasza świąteczna akcja – w których możecie wygrać książki. Aby je zdobyć, wystarczy wykonać kilka prostych zadań. Zainteresowani? Sprawdźcie!

Weź udział w konkursach i wygraj książki!

Do końca wtorku, 13 grudnia trwa konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarz książki Francuski piesek. Wystarczy, że podzielicie się z nami swoimi preferencjami smakowymi godnymi osoby określanej mianem francuskiego pieska. Czy lubicie kombinacje smaków, które dla innych są odrażające lub jakieś specyficzne, nieortodoksyjne podanie skądinąd tradycyjnej potrawy? Opowiedzcie nam o tym. Zróbcie nam apetyt!

14 grudnia kończą się dwa konkursy.

W jednym z nich możecie wygrać książkę Niepokorni V. Severskiego. Dobry szpieg jest jak kameleon. Potrafi idealnie wtopić się w otoczenie. Do tego potrzebna jest bezbłędna przykrywka. Wyobraźcie sobie, że ojczyzna wzywa Was do wykonania tajnej zagranicznej misji. Wymyślcie dla siebie fałszywą tożsamość, dzięki której będziecie w stanie bez problemu infiltrować przeciwnika. Kim jesteście? Zdradźcie nam tutaj.

W innym konkursie do wygrania jest najnowsza książka M. V. Llosy Dzielnica występku. Wystarczy, że napiszcie pełen ekspresji artykuł na pierwszą stronę brukowca o czymś codziennym i prozaicznym. Ugotowanie obiadu przez panią Zosię jeszcze nigdy nie było tak emocjonujące, prawda? Pamiętajcie o przyciągającym tytule!

Do 15 grudnia trwają kolejne dwa konkursy.

Do wygrania jest Złota godzina. Aby stać się jej posiadaczem, wyobraźcie sobie, że za kilkadziesiąt lat to Wy będziecie stać na straży tradycyjnych wartości. Przeprowadźcie rozmowę z kimś z przyszłości, kto będzie uważał postępowe zachowania z początku XXI za nieaktualne. Koniecznie wplećcie w swoją wypowiedź: „Za moich czasów...”. Zróbcie to tutaj.

W czwartek kończy się również konkurs, w którym możecie powalczyć o egzemplarz książki Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy. Książka Anny Mieszkowskiej opowiada o gwiazdach przedwojennego polskiego kabaretu. Z formą współczesnych kabaretów bywa różnie. Jednych śmieszą, innych nie. My skądinąd wiemy, że wszechstronnie oczytani użytkownicy lubimyczytać.pl są mistrzami inteligentnego humoru. Wreszcie macie okazję, żeby się nim wykazać. Rozśmieszcie nas żartem, zaczynającym się od słów „Przychodzi mól książkowy do lekarza...”.

Do 16 grudnia możecie wygrać Cień sułtana. Śmierć władcy pokroju Sulejmana Wspaniałego jest zawsze dotkliwym ciosem. Zwłaszcza dla jego wojska podczas wyprawy wojennej. Ukrycie takiego faktu przed wszystkimi wymaga nie lada gimnastyki. Napiszcie krótki dialog, w którym wezyr Mehmed Pasza Sokollu pytany o sułtana wykręca się na wszystkie możliwe sposoby żeby tylko nie zdradzić tajemnicy.

16 grudnia kończy się również konkurs, w którym do wygrania jest Szpieg. Mata Hari szokowała swoim obyciem i zachowaniem, nieprzystającym kobiecie w tamtych czasach. Czy cena jaką zapłaciła najsłynniejsza kobieta-szpieg była warta jej podążania za pragnieniami? Czy za bogactwo i pławienie się w blichtrze sławy warto poświęcić życie? Napiszcie tutaj.

Do 19 grudnia trwa konkurs, w którym możecie wygrać książkę Piekło otwarte. Żeby stworzyć wciągający kryminał, trzeba nie tylko odpowiednio zbudować intrygę, ale i bohaterów. Powinni być niejednoznaczni, by czytelnik do samego końca nie wiedział, czy darzy ich sympatią. Trudne zadanie, prawda? Zwłaszcza, gdy mówimy o antagoniście, którego działania podtrzymują napięcie całej fabuły. To zadanie dla Was - stwórzcie negatywnego bohatera kryminału. Kim jest, jak wygląda i… dlaczego zboczył na ścieżkę zła? Opowiedzcie tu.

Trwa również konkurs, w którym możecie wygrać współczesną adaptację szekspirowskiego dzieła. Tym razem w efekcie powstała książka Margaret Atwood Burza. Czarci pomiot. Aby ją wygrać, napiszcie intrygującego e-maila w imieniu Felixa, w którym zaprosisz swoich znajomych na premierę spektaklu "Burza". Tekst udostępnijcie tutaj.

Wreszcie 19 grudnia kończy się również konkurs organizowany przez lubimyczytać.pl razem z księgarnią www.TaniaKsiazka.pl oraz Hotelem Prezydent z Krynicy Zdrój. Napiszcie życzenia świąteczne, wykorzystując dowolne tytuły książek. Tytuły możecie odmieniać. Aby dopasować je do siebie, posiłkujcie się dodatkowymi wyrazami. Życzenia składajcie tutaj. Autorów 25 najciekawszych propozycji nagrodzimy zestawem 5 książek (tytuły, którymi chcecie być obdarowani, wybierzcie z listy poniżej). Najlepsza propozycja zostanie dodatkowo nagrodzona 3-dniowym voucherem na pobyt w Hotelu Prezydent w Krynicy Zdrój. Nagrodą gwarantowaną dla każdego uczestnika konkursu będzie kod rabatowy o wartości 10 zł do wykorzystania w księgarni www.TaniaKsiazka.pl (przy zamówieniu za min. 79 zł).

Zachęcamy do udziału w konkursach i życzymy powodzenia!


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 12.12.2016 15:42
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post