Przepisy na miłość i zbrodnię

Patronat LC
Sally Andrew Cykl: Tannie Maria Mystery (tom 1) literatura piękna 480 str.
Recipes for Love and Murder

literatura piękna
miłość zbrodnia

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Składniki pierwszej jakości i odpowiednie proporcje

7 Link do recenzji

Lekka zabawna i smakowita plus fajne opisy przyrody. Dzięki słowniczkowi wszystkie rośliny znajdziemy w necie łotwo co ułatwi nom podróż do Karru.

Miła lektura z wątkiem kryminalnym w tle i przepisami z afrykańskiej prowincji :)

Bardzo naiwna i prosta książka. Odpuściłam sobie w momencie, w którym główna bohaterka stwierdziła, że najlepszym pocieszeniem dla nastolatki, która obawia się, że zaszła w ciążę, będzie deser z mango.

Lektura fajna i pozytywna jak lekki i słodki deser w słoneczny dzień :)
Plusy:
+Do przeczytania tej książki zachęciła mnie piękna okładka.
+Książka jest bardzo pozytywna i ciepła, dobrze i przyjemnie mi się ją czytało. +Do końca nie wiedziałam i nie podejrzewałam kto jest mordercą i to oceniam jako wielki plus.
+Podobał mi się sposób pisania autorki, opisy przyrody nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Maria była niegdyś ofiara przemocy w rodzinie. Po śmierci męża prowadziła swoją rubrykę kulinarną w lokalnej prasie. Z czasem rubryka zmieniła się na kącik porad. Maria zaczęła odpowiadać na listy wpływające do redakcji, nie szczędząc adresatom, oprócz życiowych porad również przepisów na pyszne dania,...

Ale ta książka była przyjemna w czytaniu 😊 Jak człowiek do niej siadł, to nie mógł się oderwać ❤ A czytało się lekko i szybko. Opowiedziana historia posiadała momenty grozy, ale również można się było pośmiać 😊

Przemknęłam przez tą książkę jak burza. Jak już się Wam znudziły komedie romantyczne albo nie daj Boże zwykłe romansidła to jest idealna lektura.

Na półkach: , , , ,

Tak naprawdę niczego od tej książki nie oczekiwałam. Sięgając po nią nie wiedziałam, czego mam się spodziewać, ale na pewno nie myślałam, że trafię na nudny i nijaki kryminał.

Praktycznie przez całą książkę nic się nie dzieje. Jedynie pod koniec mamy kilka ciekawszych momentów. Plusem na pewno są też przepisy z tyłu, jednak zdecydowanie nie są to potrawy na nasz klimat-...

To sympatyczna książka , będąca połączeniem romansu , kryminału i książki kucharskiej.Lekka , sympatyczna lektura z RPA. Wzbogacona opisami tamtejszej przyrody. Przepisy w niej zawarte były tak smakowicie opisane , że zamierzam je wypróbować.

Kapitalna !
Nie sądziłam jak można w dobry sposób połączyć kryminał z kuchnią... a jednak udało się i to w świetnym stylu.
Muszę stwierdzić że uwielbiam bohaterkę tej książki. Cały czas mocno jej kibicowałam.
Bardzo polecam dla osób które lubią kryminały ale także lubią się pośmiać:)

Dyskusje

• 2018