Przewodnik po świecie suplementów

Okładka książki Przewodnik po świecie suplementów Mark Moyad
Okładka książki Przewodnik po świecie suplementów
Mark Moyad Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
The Supplement Handbook: A Trusted Expert's Guide to What Works & What's Worthless for More Than 100
Galaktyka
2016-10-07
2016-10-07
Katarzyna Babicz
dieta suplementy zdrowie poradnik odżywianie

Chyba najbardziej kompletna książka o suplementach wydana w Polsce. Nie jest to jednak przewodnik po suplementach, a po chorobach czy dolegliwościach, na jakie suplementy mogą pomóc (lub nie). Autor jest tu bardzo konsekwentny, przy większości chorób podaje po prostu które suplementy działają na podstawie badań naukowych, wymienia też te popularne, które są "stratą czasu". No i tu czasami można się nie zgodzić, bo często oznacza to, że nie ma po prostu badań, które to sprawdzały. No, a przy wielu chorobach okazuje się, że... żaden suplement nie pomaga i o tym autor też pisze uczciwie. Warto mieć i zaglądać jako alternatywę dla reklamowych ulotek twórców suplementów.

Źle napisana książka. Zbyt mało konkretów, a dużo niejasnych wywodów. Są też błędy merytoryczne. Nie lubię takiego pisania. Tytuł sugeruje, że książka jest praktyczna. Niestety tak nie jest. Autorowi płacono chyba za ilość słów, a nie za jakość przekazu.

Co roku na rynek wprowadza się tysiące produktów, suplementów, a do tego reklamy w telewizji zasypują nas coraz to nowymi specyfikami, na każdy rodzaj choroby, czy dolegliwości.
Dr Mark Moyad, tematyką suplementów diety zajmuje się od ponad trzydziestu lat i robi to z prawdziwym zacięciem. W pracy codziennej korzysta z własnego doświadczenia z pacjentami.
Niektórzy twierdzą, że autor jest czołowym ekspertem w tym zakresie na świecie, ale on sam mówi o sobie, jako o pionierze, który przeciera szlaki innym lekarzom i pracownikom służby zdrowia, by mogli specjalizować się w tak szybko rozrastającej się rodzinie.
To nie jest książka o medycynie chińskiej, nalewkach, kropelkach, ale jest to nauka o suplementach i lekach, które są do siebie bardzo podobne.
Jest to przewodnik , który ułatwi Ci nawigację po tej rzeczywistości.
Odpowiada na pytania:
-Dlaczego powinienem przyjmować suplementy?
- W jaki sposób suplementy różnią się od leków?
-Skąd mam wiedzieć, czy dany suplement pomoże, czy raczej mi zaszkodzi?
-Czy przy stosowaniu suplementów mogą wystąpić skutki uboczne?
-Czy kupować drogi suplement, czy raczej tani?
I wiele, wiele innych pytań, które autor z wielką starannością tłumaczy.
Autor dodaje także garść smaczków, w postaci krążących mitów, i oznacza je jako fakt lub mit.
Są jeszcze ulubione autora perełki, pod hasłem Fakty Doktora Moyada, aby lepiej zorientować się w ogromnym świecie suplementów i zrozumieć go.
Autor w swym przewodniku podaje siedem nawyków, mających zapewnić zdrowie Twojemu sercu i choć te zalecenia, które przedstawia autor są łatwe do wykonania, jednak większość osób woli łykać pigułki i suplementy.
Książka podzielona jest na dwie części:
- W pierwszej, wprowadzenie i garść pytań i odpowiedzi
- W drugiej, ponad 100 chorób i dolegliwości, opisanych bardzo szczegółowo i jasno.
W tej książce autor zebrał wyniki swojego zawodowego doświadczenia, by pomóc Ci w dokonywaniu dobrych wyborów.
Jest to pomocne źródło informacji w Twojej podróży po zdrowiu.
Na koniec posłużę się cytatem z książki, aby bardziej Was zachęcić do czytania ”Mistrz, który opanował sztukę życia, nie stawia granic między czasem pracy, a czasem wolnym, zawodem a przyjemnością, umysłem a ciałem, edukacją a zabawą, tym co kocha, a tym w co wierzy. Ledwie rozpoznaje, co jest czym. Po prostu podąża za wizją doskonałości we wszystkim co robi, pozostawiając innym osąd, czy uznać to można za pracę, czy zabawę.
W jego mniemaniu to zawsze idzie w parze.”
Zachęcam do lektury.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Niektórzy...

Dużo ciekawych informacji na prawie każdą dolegliwość. Jeśli ktoś poszukuje porady na temat swoich problemów zdrowotnych pod kątem suplementacji na pewno będzie zadowolony

• Posiadam nie przeczytane
  • Dietetyka ogólna
  • Biblioteka!
  • 1Posiadam
  • Dietetyka, fit, zdrowie, uroda
  • Posiadam :)

Dodaj cytat z książki Przewodnik po świecie suplementów