Hipotermia

Okładka książki Hipotermia Arnaldur Indriðason
Okładka książki Hipotermia
Arnaldur Indriðason Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna Cykl: Erlendur Sveinsson (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Erlendur Sveinsson (tom 8)
Harðskafi
Biblioteka Akustyczna
2016-08-31
2016-08-31
9788380820418
Jacek Godek

Kolejne spotkanie z komisarzem. Jak zawsze depresyjna aura Rejkiawiku, sprawa nietypowa .Niby nie żyje ale czemu w taki sposób. Metafizyka i chce poznania co jest za tą ścianą śmierci.

Cała seria wciągająca, świetnie oddany klimat Islandii. Książki ponure, statyczne, ale w jakiś sposób urzekające.

Moim zdaniem najlepsza część tej serii.

Moim zdaniem najlepsza część tej serii.

Ciekawe historie troszkę przynudzajace momentami i niestety dość przewidywalny koniec.

Nadal niezmiennie lubię tą serię.

Nadal niezmiennie lubię tą serię.

Zmarła kobieta, Policja wykluczyła udział osób trzecich. Stwierdzone jednoznacznie samobójstwo nie powstrzymuje Erlendura przed pogrzebaniem głębiej w tej historii. Nieoficjalnie próbuje dowiedzieć się co sprawiło, że Maria zdecydowała się na taki krok. Poza tym zajmuje się sprawą zaginięcia młodego mężczyzny.

Pomimo braku typowego śledztwa, książka bardzo mi się podobała. Dostałam kolejne elementy układanki z życia Erlendura i jego bliskich. W samej historii Marii coś nie dawało mi spokoju, zastanawiałam się czy nie ponosi mnie wyobraźnia. Ciekawa byłam też czy uda rozwiązać się sprawę zaginięcia i czy ojciec chłopca w końcu zazna spokoju.
Atmosfera książki trochę niepokojąca, zastanawiająca, wciągająca. Taka jak lubię i jak zawsze czeka na mnie w książkach tego autora.
Myślę, że wam też się spodoba, polecam.

Pomimo braku typowego śledztwa, książka bardzo mi się podobała....

Świetna! Wątki z przeszłości i teraźniejszości znakomicie się przeplatają, zwroty akcji zaskakujące, całość - majstersztyk.

Cztery gwiazdki, ale u mnie z opisem "przeciętna". Najsłabsza powieść z cyklu o Erlendurze Sveinssonie. O ile sama intryga "może być", to sposób jej poprowadzenia tak chaotyczny, a dialogi - kluczowe dla jej rozwikłania - tak drewniane, że czytanie było mordęgą. Jeśli ktoś jest ciekaw wątku Erlendura, to nie dzieje się w nim nic szczególnie istotnego dla kolejnych tomów. Można sobie darować i przejść do "Ciemnej rzeki".

To moje drugie spotkanie z autorem. "Hipotermia" wciągnęła mnie zdecydowanie bardziej niż tom 9. Choć fabuła nie była drobiazgowo utkana i czasem niedopowiedzenia okrawały komisarza z siły sprawczości i inteligencji, to każdy krok rodził pytanie, co będzie dalej. Z uwagą śledziłam rozwój wydarzeń, niecierpliwie czekając na rozwiązanie. Finał może zawieść czytelnika wrażliwego na brak sprawiedliwości.
Gdyby autor lepiej sprzedał piękno Islandii, a nie tylko trudne w wymowie imiona i nazwy geograficzne, dałabym 7 gwiazdek.

Kryminał o życiu po śmierci. Przyznam, że nie czytałam poprzednich części, więc nie mogę porównać do całości. Książkę dobrze się czytało, ale brak mi czasem wątków, w których można poznać głównego bohatera. Historia raczej ciekawa, dobrze się czytało, ale miała taki spokojny klimat.

• Audiobooki
  • Kryminały