Kolaże

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
szymborska polska kolaże pocztówki
albumy
szymborska polska kolaże pocztówki

poetką szymborska nie była najwybitniejszą (mimo że dobrą), ale kolaże robiła absolutnie genialne

Według Michała Rusinka ironia jest kluczem zarówno do rozumienia wyklejanek, jak i poezji Szymborskiej. Ryszard Krynicki zwraca uwagę, iż w kolażach poetki i jej wierszach pojawiają się podobne motywy, zaś Maria Anna Potocka uważa, iż wyklejanki i "niepoważna" poezja noblistki (limeryki, rymowanki) tworzą całość twórczą. Dla miłośników twórczości Szymborskiej niniejszy...

• Chcę w prezencie
  • Literatura polska