Śliski interes

Ryszard Ćwirlej Wydawnictwo: Muza Cykl: Milicjanci z Poznania (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Muza
milicja Poznań Olkiewicz prl powieść neomilicyjna chrzczona wódka alkohol
Milicjanci z Poznania (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller
milicja Poznań Olkiewicz prl powieść neomilicyjna chrzczona wódka alkohol
Inne

Milicjanci z Poznania wracają. Akcja kolejnej części dzieje się tuż przed wigilią 1983r. W zaspie śnieżnej, na jednej z głównych ulic Poznania, znalezione zostają zwłoki. Do akcji rusza nasz dzielny Teofil, który ku swojemu zdziwieniu, stwierdza, że zwłoki nie mają wnętrzości. Na dodatek na pobliskim cmentarzu w rozkopanym grobie brakuje zwłok. Czy sprawy łączą się ze sobą?...

Ćwirlej i jego milicjanci jak zawsze w formie. Cała seria jest rewelacyjna i przenosi nas w czasy pelne absurdu prl-owskiego. Ksiązka rowniez na najwyższym poziomie.

Polecam, bardzo zabawna i taka nasza (poznańska).
Książka okazała się przemiłym zaskoczeniem.

Po raz siódmy już chorąży Olkiewicz zostaję wezwany do śledztwa w sprawie morderstwa w Poznaniu. Tym razem jednak zupełnie przypadkowo, bo w zastępstwie za swojego kolegę.
Zima 1983 rok. W okolicy szwalni zostaje znalezione ciało z rozprutym brzuchem. Okazuję się, że zamordowany już raz umarł, i nawet został pochowany. Czy w Poznaniu grasuję nekrofil?
Polecam książkę. P...

Nie moje klimaty.

Kryminał dobry, a może nawet bardzo dobry, jak na możliwości gangsterów i milicji lat 80-siątych. Sposób przemycania kokainy jest genialny, choć celnicy współcześni, pewnie z tym by się już nie zgodzili.
Głównym aktorem tej historii jest z pewnością chorąży Teofil Olkiewicz; typ prostolinijny, ale z nosem śledczego, leniwy, ale uczynny - szczególnie dla kobiet ; -). Ja...

No nie wiedziałem, że z Olkiewicza taki Borewicz! Opisy robią klimat. Normalnie czuć Bareję z prawie każdego zdania. Rewelacja!

Moje pierwsze spotkanie z autorem, również osobiste na Targach książki we Wrocławiu.
Na początku ciężko było się przestawić: na minioną epokę, na sposób pracy milicjantów, na gwarę poznańską. Ale odnalazłam slownik w sieci, i już wiedząc kto to jest szuszfol, szczon, co to są bejmy i ksiuty, czytałam z zaciekawieniem i rozbawieniem. Realistyczne opisanie epoki PRL pozwoliło...

super

I znowu nowy pisarz i nowy styl...Umiejscowienie w czasie rewelacja, główny aktor czyli Teofil to niezłe 'indywiduum" ale też zabawne i rozczulające...Chętnie zapoznam się z pozostałymi książakami Pana Ćwirleja :)

Dyskusje

• Kryminał