Człowiek z wyspy Lewis

Okładka książki Człowiek z wyspy Lewis
Peter May Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska Cykl: Wyspa Lewis (tom 2) Seria: Kryminały na lato kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2016-08-08
2016-08-08
Jan Kabat

więcej Więcej

Na pewno sięgnę po inne książki tego autora. Ciekawie skrojona fabuła, stopniowo odkrywane tajemnice i nagłe zwroty akcji - to wszystko znajdziecie w tej jednej książce. Polecam😊

Początek był taki sobie, trochę za dużo wątków pobocznych, trochę za mało konsekwencji. Ale po przebrnięciu ok 30 % akcja się rozwinęła i dalej czytało się jednym tchem. A każda oczywistość okazywała się błędnym założeniem. Co chwila zaskoczenie i zwrot akcji. Zastanawiam się nad następną pozycją tego autora.

Bardzo ciekawa i klimatyczna opowieść. Z zaciekawieniem czyta się do samego końca. Polecam

W pewnym przyzwoitym filmie pada znamienne zdanie: "Wreszcie. Oto człowiek, którego warto zabić." I to jest książka (jak prawie każda tego Autora), którą zdecydowanie warto przeczytać. Klimat, ciekawe wątki, miejscowe zwyczaje. Dużo gwiazdek dać wypada.

Wciągająca i uzależniająca :)

Świadoma sztuczek i schematów jakimi posługuje się autor, dałam się ponieść tej opowieści - bo jest to opowieść dobrze napisana. Polecam.

Geeenialny kryminał, a właściwie powieść psychologiczna z wątkiem kryminalnym w tle! Majstersztyk językowy (choć to pewnie zasługa tłumacza Jana Kabata), ekstraciekawa fabuła, zwroty akcji rodem ze Shutter Island. Lubię to!

Ciekawa historia, ale za bardzo przegadana.

Solidny i klimatyczny kryminał.

Druga część trylogii z wyspy Lewis podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza. Tym razem Fin, już nie jako policjant, rozwiązuje prawdziwie mroczna zagadkę z przeszłości i oswaja się z nową sytuacją rodzinno-życiową. Dowiadujemy się jeszcze więcej o szkockich wyspach i mieszkańcach wysp.
Autor bardzo dobrze buduje napięcie, bohater wraz z nami domyśla się różnych...

• 2014
  • 2019