Śnieg przykryje śnieg

Okładka książki Śnieg przykryje śnieg
Levi Henriksen Wydawnictwo: Smak Słowa Seria: Mroczny zaułek literatura piękna
literatura piękna
Mroczny zaułek
Snø vil falle over snø som har falt
Smak Słowa

Oficjalne recenzje i

Biała kraina łagodności

Link do recenzji

356 15 76

Książka pozostawiła we mnie ogrom mieszanych uczuć. Mam słabość do męskiego smutku w literaturze, więc bolączki głownego bohatera chwytały za serce. Ale poza tym, męczyły mnie dłużyzny - opisowo piękne, fakt, ale męczyły. Nie lubiłam się z Moną, irytowała mnie.
Dodam jeszcze, że lektura wymaga spokojnego wgryzienia się w litery.

Mega mi się spodobała i bardzo wciągnęła! Chętnie przeczytam drugi raz zimą, wtedy efekt będzie jeszcze mocniejszy

Książkę czytało mi się w miarę dobrze, Powiedziałabym , że to taki lekki kryminał, sporo było tam opisów zmagań samego ze sobą głównego bohatera i jego przemyśleń , koniec dość przewidujący.

Żadko czytam książki skandynawskich autorów, dla mnie pełne są tajemnic i niedomówień. W tej powieści też tak jest, z trudem przebrnęłam przez pierwsze strony, potem było już ciekawiej. Za dużo tej książce opisów przeszłości, pogody, rozciągniętych wspomnień i dawnych sytuacji, a za mało rozwinięty wątek głównego bohatera, a jego historia cacałkiem ciekawa.

Zimowa książka na upały zdała egzamin znakomicie. Spodziewałam się czegoś trochę bardziej suchego, męskiego i szczerze mówiąc przeciętnego, a dostałam książkę pięknie napisaną, czułą, ciepłą i przytulną. Dostałam książkę o poznaniu drugiego człowieka, a właściwie o potrzebie takiego poznania i zrozumienia. O próbie zajrzenia w duszę, wejścia w czyjąś skórę tylko po to, żeby...

Ni to kryminał, ni to dramat obyczajowy (do klasyków godnych twórczości Rosamunde Pilcher mu daleko). Sam nie wiem, co myśleć.

To NIE jest kryminał. W tej książce nic się nie dzieje, są to głównie rozważania i refleksje bohatera.

Skandynawska do głębi, momentami wyraźnie czerpiąca z osobistych doświadczeń autora. Pełna drobnych i wielkich zagadek, z których to nie ta kryminalna jest najważniejsza. Mimo kilku schematycznych, dość banalnych chwytów i nazbyt nachalnie przedstawianych mądrości wzrusza i nie pozwala się oderwać.

Książka lekka, przyjemna. Idealna na zimne wieczory. Przewidywalna ale ogormny plus to Skandynawia, co uwielbiam w książkach. Opisy wspomnień i cytaty z Biblii za bardzo rozciągnięte.

Ciekawa fabuła, niby przewidywalna, a jednak wciągająca. Niestety trudno powiedzieć, że czyta się z zapartym tchem, raczej sensacja ale niesensacyjna.

• Ebook
  • Skandynawia