Hipnotyzer

Lars Kepler Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Joona Linna (tom 1) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Hypnotisören
kryminał, sensacja, thriller
2018-04-04
Ślady zbrodni
literatura szwedzka

Bardzo ciekawe połączenie kryminału z studium psychologicznym postaci które poddawane są hipnozie. Dużo mrocznych i strasznych wydarzeń. Ja nie mogłem oderwać się od tej książki. Polecam

„Hipnotyzer” jest dobrym kryminałem, akcja toczy się dosyć szybko, bohaterowie całkiem przyjemnie wykreowani. Natomiast relacja między Erikiem i jego żoną mocno irytująca, dorośli ludzie, którzy nie potrafią ze sobą porozmawiać. Historia zaczęła się bardzo ciekawie od krwawego morderstwa, natomiast z biegiem fabuły tempo zwalniało. Sprawa morderstwa była na tyle...

Bardzo obszerna i ciężka.
Osobiście uważam, że wystarczyłoby sprytnie poprowadzić historię młodocianego zabójcy i to by wystarczyło.
Niestety książka jest bardzo rozbudowana, zagmatwana i miejscami niewiarygodna, a dialogi często toporne.
Cieżko wytrwać do końca, który zresztą też jest mocno naciągany.
Polecam tylko w sytuacji braku alternatyw do czytania.

Książka męcząca, mroczna i pełna okrucieństwa. Przypomina raczej scenariusz filmu, niż normalną powieść kryminalną. Autor opisując okrutne postępowanie młodocianych przestępców, ukazuje skutki trudnego dzieciństwa. Miejscami miałam wrażenie, że czytam psychologiczne studium przypadku. Książka mnie nie zachwyciła, ale akceptuję ją jako jedną z wielu w tym gatunku....

Jeśli chodzi o urągające rozumowi nieprawdopodobieństwa to "Hipnotyzer" bije wszelkie rekordy. W dodatku - nie wiem, czy z winy autorów, czy tłumacza - czyta się to przyciężko. Ale przebrnęłam...

Ksiazka bardzo dobra, by byla jakby to zakonczenie nie bylo przekombinowane, szkoda, ale i tak polecam.

Bardzo przeciętna i męcząca. Miałam wrażenie, że wiele rzeczy zupełnie nie ma sensu (morderca uciekł ale nikt go nie szuka?), wszystko opiera się na luźnych związkach i autorzy pomijają pewne istotne szczegóły 'jak do tego doszło'.

Męcząca i wydaje mi się mało prawdopodobna historia. Takie trochę przegięcie.

Przeczytałem tą książkę drugi raz i podobała mi się jeszcze bardziej niż za pierwszym razem. Wtedy zatrzymałem się na pierwszym tomi, teraz z niecierpliwością czekam na kolejny. Polecam.

Hipnotyzer to trudny przypadek. Trochę dobra książka, trochę zła, ale jakoś tak nieporównywalnie, nie w taki sposób, żeby się dało łatwo poukładać, zważyć, przymierzyć, wyciągnąć średnią. Ot, choćby warstwa kryminalna, w tym gatunku najważniejsza. Jakaś taka rwana, nazbyt rozczłonkowana, ale jednocześni wciągająca. Nie zawsze wiarygodna i przekonująca, lecz tak opowiadana,...

Dyskusje

1 708