Drogowskaz

Franciszek Mirandola Wydawnictwo: Wolne Lektury literatura piękna
Wolne Lektury
literatura piękna
2015-01-01

Drwal czekając przy rzece na spław drzewa na budowę świątyni jest świadkiem dwóch dziwnych zdarzeń. Oba odnoszą się do kapłana i jego proroctwa dotyczącego drogowskazu. Drwal odkrywa, że pielgrzymi słuchający kapłana, źle interpretują jego słowa, źle interpretują drogowskaz. Postanawia się temu sprzeciwić... Opowiadanie jest bardzo symboliczne. W wielu miejscach można...

• Belterystyka
  • Krótkie (do 200 stron)