Zatruta studnia

Wolne Lektury
Wolne Lektury
literatura piękna
5 min.

Celna i gorzka myśl na temat naszego (jako ludzi, ogólnie) udziału w świecie. Choć sam aż takiego rozgoryczenia nie odczuwam, obraz Mirandoli (szalenie bogaty i złożony, choć zamknięty na kilku zaledwie stronach) przyjmuję skwapliwie jako rzecz wielce ciekawą.

Przy ocembrowaniu studni siedzi mężczyzna, który jest zatrudniony do tego, aby wydobywać wodę i poić pracujących na roli ludzi. Ci którzy piją wodę wydają się bardziej smutni, brzydcy. Wysyła swoje myśli, które jak ptaki i ryby mają sprawdzić co jest przyczyną zatrucia wody. Pewnego razu, przychodzi do niego młodzieniec w białej lśniącej szacie, to co wyznaje mężczyźnie...

• WOLNE LEKTURY
  • 2016
  • 2019
  • Audio

Dodaj cytat z książki Zatruta studnia