Bez końca

Okładka książki Bez końca Adam Kaczanowski
Okładka książki Bez końca
Adam Kaczanowski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Literatura nowej generacji literatura piękna
Literatura nowej generacji
Prószyński i S-ka
2005-01-01
2005-01-01
Bez końca

Plusem książki jest to, że szybko się czyta. Niestety - jest to spowodowane tym, że składa się w większości z dialogów. I to takich, które łatwo można zrozumieć przez nie przelatując. Nie przypada mi do gustu książka, która jest napisana jak scenariusz i to scenariusz raczej średniawego filmu "o życiu".

Z pewnością książka jest prawdziwa, rozgrywa się w moim ukochanym mieście Poznaniu, jest w związku z tym kilka smaczków związanych z lokalizacją (o czym nie wiedziałem po nią sięgając),ale niestety - nic specjalnego. Może inne powieści autora są ciekawsze?

Z pewnością książka jest prawdziwa, rozgrywa się w moim ukochanym...

Zabierając się do czytania "Bez końca" zupełnie nie wiedziałam czego się po książce spodziewać. Bo autor młody rocznik 76,by nie rzec nie opierzony,to na dodatek w ogóle mi nie znany. Ledwie się poznaliśmy z Adamem Kaczanowskim,a już czuję,że pałam do niego sympatią. Podbił moje serce fabułą książki,w której wraz ze swoimi bohaterami obłaskawia szarą,codzienną rzeczywistość,w sobie tylko znany,nowatorski,niejednoznaczny i wnikliwy sposób.

Wachlarz bohaterów zacny.W "Bez końca" znajdziemy najbogatszego człowieka,robotników budowlanych,menadżerów,byłą top modelkę,świadków Jehowy,pracownice agencji towarzyskiej, lekarza oraz dziesięcioletniego chłopca,który marzy by być milionerem. Wszysy oni desperacko pragną nadać swemu życiu sens i inny tor,a nade wszystko nie utonąć w marazmie,życia i szarej otaczającej ich dookoła rzeczywistości.Im bardziej tego pragną,tym dalej zdają się być od wymierzonego celu,bo czy tak naprawdę i do końca da się zmienić rzeczywistość i własne życie w którym tkwimy od zawsze??? Zdaje się,że to pytanie zadał choć raz w życiu zadał sobie każdy z nas.
Jeśli macie ochotę na niekonwencjonalny obraz rzeczywistości widziany oczami A.Kaczanowskiego, zapraszam do lektury.

szybka

szybka

Współczesna powieść, która nie boi się rzeczywistości. Autor, którego dzisiejszy świat nie przeraża, który nie ucieka w czarno-białą parodię.

Kaczanowski ma świetne oko i doskonały słuch. Nie musi ułatwiać sobie pracy, korzystając z dyżurnych prasowych straszaków. I najwyraźniej pod każdym względem bardzo dobrze radzi sobie w dzisiejszej rzeczywistości. Chłodnym okiem obserwujemy dwóch wysokiej rangi menedżerów: jeden stara się wszystkimi sposobami sprowokować swoich pracodawców do wręczenia mu wypowiedzenia, drugiemu już to się udało - przebywa właśnie na rocznym płatnym urlopie. Przyglądamy się życiu byłej modelki, zastanawiającej się, czy nie odejść od męża. Widzimy też robotników, którzy remontując jej dom, dokonują coraz to nowych zniszczeń. Drugi plan jest równie ważny jak pierwszy, drugoplanowe postacie równie wyraziste. Dziesięciolatek, który planuje zostać najbogatszym człowiekiem na świecie, i najbogatszy człowiek, piszący listy do swoich konkurentów. Pracownice agencji towarzyskiej Roksana i odwiedzający je świadkowie Jehowy. "Bez końca" to powieść o ludziach, którzy chcą zmienić swoje życie - chcą, ale nie potrafią. O świecie z bajki, której bohaterowie marzą o innym zakończeniu.

Niestety książka nie przypadła mi do gustu.
Spodziewałam się czegoś ponadczasowego i zapadającego w pamięć, czegoś głębszego.
Niestety nie dopatrzyłam się tego w tej książce.

Niestety książka nie przypadła mi do gustu.
Niestety nie dopatrzyłam się tego w tej książce.

• Dawniej
  • 2010
  • Wymienię
  • Przeczytane w 2008
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
  • Transformejszen + 90's

Dodaj cytat z książki Bez końca