Kup teraz - 10 ofert w cenie od 23.57 zł do 29.88 zł

Klątwa dziewiątych urodzin

Marcin Szczygielski Wydawnictwo: Bajka Cykl: Czarownica piętro niżej (tom 3) literatura piękna
Bajka
Czarownica piętro niżej (tom 3)
literatura piękna
2016-10-05

Kolejna książka z serii, którą zdecydowanie polecamy. Dzieciaki zachwycone pomysłami autora, ja jego dowcipem.

"Klątwę dziewiątych urodzin" Marcina Szczygielskiego wzięłam do ręki z obawą, że się rozczaruję. W pamięci mam jeszcze swoje odczucia po "Tuczarni motyli". I rzeczywiście się rozczarowałam. Lecz – tu prank! - miło. "Klątwa dziewiątych urodzin" rozpoczyna się co prawda fantastyczym motywem wichury, która przenosi ludzi i trzeba się przed nią chronić za pomocą blach do...

Książka trzyma poziom, a nawet podoba mi się na równi z pierwszą częścią opowieści; druga była zanadto wydumana.
Wartka akcja, niezwykłe wydarzenia, presja czasu na rozwiązanie zagadki, postacie barwne i żywe (może poza rodzicami głównej bohaterki, którzy jak zwykle wyłączeni z magicznych wydarzeń ich otaczających). Dla czytelników zaś nieco starszych: inteligentna i...

Książka mnie bardzo wciągnęła. Jest w niej dużo zwrotów akcji. Najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie książki. Polecam

Ta ksiażka-seria ma jeden minus mianowicie, że za szybko się kończy.
Pełna fantazji, pouczających zwrotow, ktore w delikatny sposob sa wytłumaczone. Zabawna. Dzieci słuchają z zapartym tchem. Kupiona już cała seria.

Rewelacja!
Jest dynamicznie i wciągająco. Są wątki warszawskie, zabawa motywami znanymi z legend; są liczne odwołania, ciekawe historie i oczywiście spora dawka humoru. Jest też armagedon - jakże podobny do obecnej pandemii (wychodzić nie wolno, dzieci mają zajęcia na skype). A główna bohaterka walczy z czasem. Czy jako pierwsza w swej rodzinie pokona klątwę? Warto...

Przepiękne wydania w twardych okładkach, z brzoskwiniową skórką nalotu. Cudne kolory. W środeczku nietuzinkowe rysunki, podkreślające klimat historii.

Seria przedstawiająca niesamowite i magiczne przygody ośmiolatki, która pewnego dnia odkrywa, że pochodzi z rodu czarownic.

Całą prawdę i tylko prawdę poznaje podczas przymusowego, znienawidzonego wyjazdu do cabci do...

Literatura dziecięca, która sprawia, że dzieci chcą czytać! Kolejne przygody Majki i jej niezwykłych przyjaciół. Mamy tutaj przedstawiony z ogromnym ładunkiem humoru miks gatunków literackich: są tutaj legendy, romans (spod znaku telenoweli), ekothriller a nawet powieść polityczna, ale przede wszystkim fantasy w świetnym wydaniu. Nie sposób oderwać się od tej książki, bo...

Tym razem nad stolicą silnie wieje a ciabcia przybywa z misją odczarowania Niny! Bardzo interesująca ze względu na nawiązania do legend warszawskich.

Świetna książka dla dzieci, ale okazuje się, że wcięłam się w środek serii. Treść tak bardzo mnie zaciekawiła, ze koniecznie muszę zdobyć pierwszy i drugi tom cyklu. W treści tego są nawiązania do poprzednich dość liczne i w ogóle to kontynuacja przygód głównej bohaterki i większości innych postaci, więc raczej trzeba czytać po kolei. Językowo znakomita.

• 2018
  • Dla dzieci