Neighbor Dearest

Okładka książki Neighbor Dearest Penelope Ward
Okładka książki Neighbor Dearest
Penelope Ward Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
CreateSpace Independent Publishing Platform
2016-08-15
2016-08-15

Okładka książki Zasady randkowania Vi Keeland, Penelope Ward
Zasady randkow... Vi Keeland, Penelop...
Okładka książki Well Played. Zakład o więcej niż wszystko Vi Keeland, Penelope Ward
Well Played. Z... Vi Keeland, Penelop...

Fajna przyjmena ksiazka. Jest w niej trochę humoru chociaz moglo byc wiecej.

Fajna przyjmena ksiazka. Jest w niej trochę humoru chociaz moglo byc wiecej.

Świetna książka, bardzo przyjemnie się czyta. Zawarte są w niej chyba wszystkie rodzaje emocji. Niesamowicie zabawna ze szczyptą rozpaczy. Watro przeczytać, polecam.

Niesamowicie śmieszy mnie fakt, jak bardzo bałam się tej książki. Czemu, powiecie? Bo kiedyś to był jedyny tytuł autorki, jaki znałam oprócz Przyrodniego brata, a ja tamtej książki szczerze nienawidzę. I nawet okładki mają równie okropne i przez długi czas myślałam, że to może jest drugi tom. Po jej przesłuchaniu tak sobie myślę, czy nie lepiej by było, gdyby została w tych odmętach niepewności. Nie wiem, czy to nie jest jedna z jej pierwszych książek, bo widać ogromne braki w warsztacie, sceny zbliżeń to taki cringe na maxa, ale przyznaję, że nieźle się na niej ubawiłam. Bardziej z absurdów, jakie tu przedstawia, niż faktycznego humoru, ale doceniam to, że udało jej się mnie rozbawić.

Ogólnie prędzej bym uwierzyła, że pisała to piętnastolatka, ale bardzo polubiłam bohaterów - tych oczywistych i tych cichych w tle, czyli te dwa cudowne rottweilery, które ktoś zapomniał wychować.

Bardzo lubię książki tej autorki, ponieważ nie są one tylko erotykami, w których można zatracić się w marzeniach o idealnej miłości. Penelope zawsze porusza ważne tematy, które mogą dotyczyć każdego z nas. Chociaż zakończenia są zawsze cukierkowe i idealne, to emocje, które dostarcza czytelnikowi podczas całej historii są różnorodne.
Chelsea właśnie przechodzi najgorszy czas w swoim życiu, które się posypało niczym domek z kart. Kochała całym sercem i została boleśnie zraniona. Dziewczyna nie potrafi się otrząsnąć i stanąć na nogi, do tego czeka ją przeprowadzka do nowego miejsca - z dala od jej byłego. Ból jest nie do zniesienia, lecz z pomocą siostry Chelsea decyduje się na terapię, która pomoże jej wrócić do świata żywych. Podczas jednej z sesji, zostaje podsłuchana przez swojego sąsiada Damiena, który od samego początku wzbudzał w niej sprzeczne uczucia. Ich znajomość nie zaczęła się najlepiej, ale z każdym kolejnym spotkaniem Chelsea przekonuje się, że sąsiad nie jest wcielonym diabłem, za jakiego go uznała na początku. Chociaż jeszcze kilka razy dochodzi między nimi do nieprzyjemnych sytuacji, to przyciąganie, które wobec siebie czują jest silniejsze. Jednak Damien ma powody, aby trzymać sąsiadkę na dystans i nie dopuścić jej do siebie. Tylko czy przyjaźń, która ich połączyła wystarczy, aby utrzymać tę relację? Chelsea jest wdzięczna losowi za Damiena, bo dzięki niemu zaczęła żyć, ale nie da się kontrolować uczuć. Od samego początku czuła niewytłumaczalne przyciąganie do swojego sąsiada, dlatego połączyła ich prawdziwa przyjaźń, ale czy Chelsea będzie potrafiła uciszyć swoje uczucia i udawać przyjaciółkę, podczas gdy czuła dużo więcej? Dlaczego Damien tak wzbrania się przed związkiem i otwarcie deklaruje Chelsea, że nie może jej ofiarować miłości? Sekrety, które skrywa ten fascynujący mężczyzna są źródłem jego problemów, o których Chelsea nie ma pojęcia. Jednak sprawy wymykają się spod kontroli, gdy pewnego dnia Chelsea odkrywa prawdę, a Damien próbuje ją chronić przed samym sobą, ale czy przed przeznaczeniem można uciec? Wzruszająca i pełna emocji historia o przeznaczeniu i sile miłości. Pokazuje jak ważne jest aby ze sobą rozmawiać i zawsze mówić wprost o uczuciach, ponieważ niedomowienia i domysły, rujnują relacje międzyludzkie, prowadząc do konfliktów, których można uniknąć.

Chelsea właśnie przechodzi najgorszy...

Niezbyt długa, ale intensywna książka wzbudzająca wachlarz emocji. Opowieść o Damienie pocieszającym Chelsea po zerwaniu z chłopakiem zarówno bawi, jak i wzrusza. Doskonale się czytalo, a właściwie to słuchało.

Wzruszająca historia, czyta się lekko i przyjemnie.

Wzruszająca historia, czyta się lekko i przyjemnie.

Wspaniała książka. Historia Damiena i Chelsea była bardzo romantyczna i realistyczna. Poruszała problemy, z którymi boryka się duża część społeczeństwa. Duży plus za poczucie humoru i chwytającą za serce relację głównych bohaterów. Damien był uosobieniem mężczyzny, o którym marzy każda kobieta. Był on przystojny, czuły, odpowiedzialny, opiekuńczy i miał świetne poczucie humoru. Chelsea natomiast była kobietą mocno poturbowaną przez poprzednie związki, ale mimo wszystko bardzo dojrzałą. Wiedziała czego chce od życia i uparcie dążyła do osiągnięcia wyznaczonego celu. Jednak czy udało jej się przebić przez mur, jaki wokół siebie zbudował Damien? I co było przyczyną jego powstania? Dowiecie się po lekturze, którą bardzo polecam!

Wzruszająca książka, zabawna i poruszająca. Uwielbiam takie.

Wzruszająca książka, zabawna i poruszająca. Uwielbiam takie.

Zostałam absolutną fanką Damiena!!!
Przefajna książka :)

Zostałam absolutną fanką Damiena!!!
Przefajna książka :)

Super opowieść , romantyczna , o miłości.
Złamane serce , odrzucenie i dziura w ścianie i dwa piękne psy :) . Co te wszystkie rzeczy mają wspólnego ? Zachęcam do przeczytania.
Każda z nas chciałaby spotkać takiego sąsiada ... wrrr . Uwielbiam lekkość pióra Pani Ward .
Zdecydowanie polecam !!!

Super opowieść , romantyczna , o miłości.
Zdecydowanie polecam !!!

• Romans