Jesteś moim teraz

Filia
2019-01-16
2019-01-16
Katarzyna Agnieszka Dyrek

To była piękna opowieść o tej pierwszej miłości, która nigdy nie umiera. Aż brak mi słów ❤❤❤ naprawdę warto poznać ich historię.

Ta książka to piękna opowieść o miłości, stracie i wszystkim tym, co jest pomiędzy. To historia która była ze mną podczas czytania, jest teraz i będzie jeszcze długo. To o wiele więcej niż romantyczna historia miłosna. To miłość matki do dziecka, miłość dziewczyny do chłopaka, miłość kobiety do mężczyzny i odwrotnie. Miłość nie zna granic. Po prostu jest i nie przeprasza za to. Jednych uskrzydla, innych rani. Ale jest i zawsze będzie.

Miłość, nienawiść i mroczne sekrety łączą się z niesprawiedliwością i kruchością życia, tworząc historię, która przynosi tyle samo radości i ciepła, co smutku i łez. Ta książka pociąga za każdą strunę serca czytelników. W równym stopniu łamie serce i jednocześnie przepełnia je ciepłem. Jest to wyjątkowa, porywającą i piękna historia głębokiej i niepowtarzalnej miłości drugiej szansy.

„Jesteś moim teraz” opisuje historię pary, której uczucia zaczynają się rozwijać w wieku dwunastu lat, kiedy w bolesnych chwilach rodzi się więź, która przetrwała niszczący czas i niesprawiedliwość życia. Michelle Leighton swoimi słowami odzwierciedla młodzieńcze tęsknoty, zakazane wyprawy w świetle księżyca i miłość, której nawet cały świat nie zdoła zapobiec. Miłość Brinkley i Dane’a całkowicie ich pochłonęła, sprawiając, że była jednocześnie niesamowicie piękna i pięknie tragiczna. Historia opowiedziana naprzemiennie z przeszłości i teraźniejszości bezbłędnie się ze sobą splata, aby zbudować wciągającą i niesamowicie emocjonującą opowieść.

Kochałam Brinkley i Dana. Kochałam miłość, którą siebie darzyli. Widzimy, jak dziewczyna wyrasta na silną i niesamowitą kobietę. Jest w stanie poświęcić wszystko dla tych, na których jej zależy. Jeśli chodzi o Dane’a, to nie mam słów. Był idealną postacią, która skradła moje serce. Oboje są tak prawdziwi, surowi i wiarygodni. Poczułam ich ból i udrękę. Każda sytuacja w całym ich związku szarpnęła moje serce i wzruszała.

To historia miłosna, która z pewnością zostanie z czytelnikiem na długo po jej zakończeniu. Jest jak jazda kolejką górską, była tak prawdziwa i bolesna. Czułam się, jakbym była częścią ich historii. Z łatwością mogłam to wszystko sobie wyobrazić. I polecam Wam ją przeczytać. Może okazać się, że poczujecie to samo, co ja.

Poruszająca piękna historia o miłości, przyjaźni, wzajemnym wsparciu, priorytetach, wartościach życiowych, wpływie innych i tym jak możemy zachować cząstkę siebie, pomimo nacisku innych osób Jak potrafi być silna miłość, chęć bycia ze sobą pomimo tylu przeciwności losu, który potrafi, aż tak być przekorny. O różnicach w matczynej miłości i tym, jak każdy jest inny. Wpływie statusu społecznego na wartości moralne i podejmowanie wybory. O poświęceniu.

To historia, którą pokochamy od pierwszych stron. Wspaniali młodzi ludzie, pokazują swoje cierpienie, obawy, emocje, pragnienia. Oby jak najwięcej tak wspaniałych historii powstawało i syciło czytelników, choć nie jestem pewna, jak to odbije się na moim zdrowiu psychicznym, gdy będę dostarczać taki zastrzyk emocji ;)

Gorąco polecam, jeśli kochacie się zaangażować w historię pisaną, a nawet przez krótki moment nią żyć.

Bardzo przyjemnie sie czytalo, nie dluzyla sie. Zaskakiwala, poruszala, rozbawiala

Bardzo przyjemna i spójna książka. Fajnie przeplatają się wydarzenia z przeszłości z teraźniejszością, dzięki temu mamy logiczną powieść i podgląd w całą sytuację bohaterów od początku do końca. Przez to byłam ciągle ciekawa co będzie dalej. Rozdział kończył się zazwyczaj w takim momencie, że nie dało się odłożyć książki, musiałam czytać dalej, aby zobaczyć co się będzie działo. Mam lekki niedosyt, że historia była opowiadana tylko z perspektywy Brinkley, oprócz ostatniego rozdziału, gdzie narratorem jest jej córka. Jednak mimo wszystko lubię mieć wgląd w uczucia obojga bohaterów. Można powiedzieć, że to bardziej taka lekka powieść na odstresowanie się po pracy/szkole.
Polecam.

Przepiękna książka. Pełna miłości, tajemniczości i nadziei. Pełna ważnych lekcji dot. przebaczenia i własnego ja. Nie jest to zwykły romans, jest to coś znacznie głębszego.
Nie mogłam się od niej oderwać.

Nie mogłam się od niej oderwać.

Może I jest to następny romans, może i jest przewidywalna I prosta. Ale mnie schwytała za serce, nie mogłam się od niej oderwać. Po prostu cudowna, piękna, czarująca i urocza.

„Dla­cze­go wy­da­wa­ło mi się, że po­wrót do tego miej­sca bę­dzie do­brym po­my­słem? Prze­ży­łam tu tyle hi­sto­rii, tyle dra­ma­tów, do­świad­czy­łam tyle stron­ni­czo­ści i pychy, tyle… wszyst­kie­go. To po pro­stu prze­sa­da. Dla­cze­go spo­dzie­wa­łam się, że nagle to się zmie­ni?”

Historia sama w sobie nie jest zaskakująca, co więcej już od samego początku można wysnuć przypuszczenia co do tego, w jaki sposób potoczą się losy głównych bohaterów. Kolejna historia z wielką młodzieńczą miłością, która przetrwa wszystko i po latach wciąż jest tak samo silna i trwała. Książkę czyta się szybko, ale historia na pewno nie zostanie długo w pamięci.

Powieść ukazuje historię młodej dziewczyny, zakochanej do szaleństwa w Dane, chłopaku, którego powinna unikać. Jej matka i przybrany ojciec nie aprobują związku z kimś, kto nie pochodzi z dobrej i bogatej rodziny. Dziewczyna nie jest w stanie wygrać z własnymi uczuciami i zmuszona przez ojczyma i matkę wyjeżdża bez słowa. Po piętnastu latach wraca z córką i musi zmierzyć się z konsekwencjami przeszłości. Ponownie spotyka miłość swojego życia, Dane, który również oczekuje wyjaśnień jej niespodziewanego zniknięcia i powrotu po tylu latach.

Powieść wciąga już od pierwszych stron. Niby lekka i przyjemna lektura, jednak wprowadza nas w świat trudnych wyborów, błędnych decyzji, ukazuje rodziców, którzy stawiają własne dobro ponad dobro dziecka. Przedstawia siłę pieniędzy, które rządzą ludźmi oraz ludzi, którzy w życiu kierują się dobrami materialnymi. Ukazuje jak silna i potężna może być miłość, miłość mężczyzny do kobiety, miłość matki do dziecka, jak wiele potrafi znieść i jak wiele wybaczyć. Pięknie napisana historia, którą bardzo szybko się czyta.

Książka wydaje sie prosta i łatwa, jednak zdecydowanie wciąga czytelnika. Chętnie i szybko ją czyta. Czytałam wiele lepszych książek, myślę jednak że dobtze czasem przeczytać coś lżejszego.