Bezkres magii

fantastyka intryga literatura amerykańska fantasy przygoda walka o władzę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Mały wielki plan

4 Link do recenzji

„Bezkres Magii” jako zbiór opowiadań z Cosmere okazał się moim zdaniem miejscami nierówny. Na samym początku chciałbym wyróżnić najważniejszą mikropowieść zbioru, bo wydaną po raz pierwszy - „Tancerkę Krawędzi”. Napisana jest bardzo lekko i z humorem, a dzięki postaciom Zwinki i Wyndla ma swój własny niepowtarzalny urok. Przekomarzania tej dwójki stanowią mocny punkt tego...

Opowiadania - niefortunnie przeczytałem przed innymi z cyklu, chociaż tak gdzie może to popsuć niespodziankę jest ostrzeżenie. Dobre fantasy na najwyższym poziomie chciaż poziom opowiadań trochę się różni . Polecam kilka godzin dobrej lektury.

dusza cesarza i tancerka krawędzi to arcydzieło, co sie tyczy tajnej historii: TY NĘDZNY MAŁY PADALCZE JA CIĘ OPŁAKAŁAM JA ŚMIESZ ŻYĆ CO MNIE OBCHODZI, ŻE <ŚMIERĆ NIE JEST DOBRA NA TRAWIENIE>
kocham.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Bezkres magii" to zbór opowiadań dziejących się w naszym ulubionym uniwersum Cosmere. Niektóre genialne, niektóre beznadziejne, ale dla fanów Sandersona pozycja obowiązkowa. Choćby tylko dla "Tancerki Ostrzy" {uzupełnienie "Drogi królów"} oraz "Z mgły zrodzony; Tajna historia" warto.

Bardzo ciekawe zestawienie opowieści z różnych światów, które autor wymyślił. Ras, magii, niezwykłych zdolności i opisów kontaktów z obcymi przybyszami. Kilka razu udało się autorowi mnie zaskoczyć. Znów pojawia się dość nowatorska(jak dla mnie) koncepcja bogów, ale to część całości opowieści więc trzeba to zaakceptować.

Ciekawy zbiór opowiadań z przekroju całego uniwersum wykreowanego przez Sandersona, aczkolwiek polecam zostawić to sobie jako ostatnią pozycję do przeczytania z twórczości Sandersona. Bez odpowiedniej znajomości reszty historii nie odnajdziemy wielu odniesień, a czasem nawet nie zrozumiemy w pełni kontekstu opowiadań.

Zbiór opowiadań wujka Brandona przybliżających czytelnikom świat Cosmere. Znajdzie się coś dla fanów Elantris, Z mgły zrodzonego ale dla mnie najważniejsza część to opowiadanie o Zwince ze świata Archiwum Burzowego Światła. Jako fan Sandka nie będę obiektywny w ocenie, więc na wszystkie moje achy i ochy trzeba patrzeć przez palce. Natomiast dla fanów jest to pozycja...

Powieści Brandona Sandersona zaczęłam od “ Elantris”, przypadkiem i kompletnie nieświadoma w co się pakuje. Dwanascie książek później oto jestem, wykręcona kompletnie w świat Cosmere, wyszukująca bohaterów i wydarzenia łączące powieści, śledząca stronę autora i dyskusje jego fanów dotyczące poszczególnych wydarzeń i bohaterów. Trochę to szalone ale hej są gorsze...

Opowiadania o Kelsierze, Zwince i może Elantris genialne!!! Cesarzowa niezła. Reszta mnie nie porwała, ale dla tych 3 warto kupić!

rewelacyny zbior opowiadan I kazde pisanne innym jezykiem, uwielbiam wielorakosc Brandona :)

Dyskusje

1 008