Bezkres magii

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Seria: Cosmere fantastyka, fantasy, science fiction
Arcanum Unbounded
fantastyka intryga literatura amerykańska fantasy przygoda walka o władzę

Oficjalne recenzje i

Mały wielki plan

[ 4 ] Link do recenzji

Zbiór opowiadań Bezkres Magii zaczęłam czytać w sierpniu od Tancerki Krawędzi aby w pełni cieszyć się Dawcą Przysięgi. Z resztą opowiadań poczekałam do przeczytania Elantris i Rozjemcy aby przypadkiem nie zaspojlerować sobie elementów fabuły. Cieszę się, że to zrobiłam ponieważ opowiadania sprawiły mi wielką przyjemność zarówno w powrocie do znanych bohaterów jak i poznanie...

Tytuł doskonale oddaje moje odczucia po przeczytaniu tej książki - ogromny i zróżnicowany świat.
Chyba dopiero drugi raz doświadczam takiego wrażenia (drugi po Fundacji Asimowa, która jednak dzierży palmę pierwszeństwa).

Polecam wszystkim fanom Cosemere.

Obawiam się, że z Sandersonem się nie polubię i sporo czasu upłynie nim sięgnę po cokolwiek innego jego autorstwa.

Bezkres magii to zbiór opowiadań z wykreowanych przez niego światów, założyłem, że będzie to jakiś przekrój tego czego mogę spodziewać się po jego twórczości i w zasadzie dostałem potwierdzenie, że niekoniecznie pasuje mi jego styl.
Trzeba oddać, że pierwsze...

Pozycja obowiązkowa dla fanów autora. Pomimo chęci przeczytania jedynie tancerki krawędzi, gdyż jak na razie śledzę tylko "Archiwum burzowego światła" reszta opowiadań trzyma bardzo dobry poziom.

Ogólnie uważam ze zbiór powinien dostać mocne 8/10 ale bardzo nie spodobał mi się "przymus" kupna oddzielnej książki z treściami nie związanymi z interesującą mnie historią, o...

No, no, no, niezwykła gratka dla fanów, do których się nieskromnie zaliczam. Palce lizać.
Cosmere odsłania kolejne tajemnice.

Zbiór opowiadań z Cosmere, a przy okazji kompendium wiedzy o uniwersum wykreowanym przez autora.
Na szczególną uwagę zasługują "Dusza Cesarza" oraz "Tancerka Krawędzi" - kapitalne mikropowieści, Sanderson w najwyższej formie.
Ponadto można wyróżnić "Z Mgły Zrodzony: Tajna historia", choć jest to rzecz tylko dla tych, którzy czytali całą trylogię.
"Cienie dla ciszy w...

1994

Nie oceniam, bo przeczytałam tylko 'Tancerkę krawędzi'.
Opowiadanie było w porządku, jednak uważam, że jeśli faktycznie coś wnosi do ABŚ to powinno być wydane jako osobna książka lub na końcu części 2/ewentualnie na początku części 3. Gdybym nie dostała instrukcji jak należy czytać ABŚ nie wpadłabym na to, żeby szukać po zbiorach opowiadań wyjaśnień co jak i dlaczego....

„Bezkres Magii” jako zbiór opowiadań z Cosmere okazał się moim zdaniem miejscami nierówny. Na samym początku chciałbym wyróżnić najważniejszą mikropowieść zbioru, bo wydaną po raz pierwszy - „Tancerkę Krawędzi”. Napisana jest bardzo lekko i z humorem, a dzięki postaciom Zwinki i Wyndla ma swój własny niepowtarzalny urok. Przekomarzania tej dwójki stanowią mocny punkt tego...

Opowiadania - niefortunnie przeczytałem przed innymi z cyklu, chociaż tak gdzie może to popsuć niespodziankę jest ostrzeżenie. Dobre fantasy na najwyższym poziomie chciaż poziom opowiadań trochę się różni . Polecam kilka godzin dobrej lektury.

Dyskusje

1 091