Brandon Sanderson Wydawnictwo: Orion fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Orion
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Zdecydowanie najlepszym opowiadaniem była "Dusza cesarza" - przeczytałam całość w jeden wieczór, ciekawa bohaterka, ciekawa konstrukcja całości, ciekawa historia powstania utworu.

Czytałem tylko opowidanie o Zwince, aby ruszyć dalej z Archiwum Burzowego Światła. Samo opowiadanie momentami ciekawe a momentami dosyć nudne. Jednak fajnie, że autor wprowadził taką postać do świata, który jest w większości poważny, więc mam nadzieję, że z czasem będą przerywniki z zabawną Zwinką.

Były opowiadania lepsze i gorsze, ale ogólnie rewelacja! Opowiadanie o Kelsierze - najlepsze!

Zbiór opowiadań Bezkres Magii zaczęłam czytać w sierpniu od Tancerki Krawędzi aby w pełni cieszyć się Dawcą Przysięgi. Z resztą opowiadań poczekałam do przeczytania Elantris i Rozjemcy aby przypadkiem nie zaspojlerować sobie elementów fabuły. Cieszę się, że to zrobiłam ponieważ opowiadania sprawiły mi wielką przyjemność zarówno w powrocie do znanych bohaterów jak i poznanie...

Tytuł doskonale oddaje moje odczucia po przeczytaniu tej książki - ogromny i zróżnicowany świat.
Chyba dopiero drugi raz doświadczam takiego wrażenia (drugi po Fundacji Asimowa, która jednak dzierży palmę pierwszeństwa).

Polecam wszystkim fanom Cosemere.

Obawiam się, że z Sandersonem się nie polubię i sporo czasu upłynie nim sięgnę po cokolwiek innego jego autorstwa.

Bezkres magii to zbiór opowiadań z wykreowanych przez niego światów, założyłem, że będzie to jakiś przekrój tego czego mogę spodziewać się po jego twórczości i w zasadzie dostałem potwierdzenie, że niekoniecznie pasuje mi jego styl.
Trzeba oddać, że pierwsze...

Pozycja obowiązkowa dla fanów autora. Pomimo chęci przeczytania jedynie tancerki krawędzi, gdyż jak na razie śledzę tylko "Archiwum burzowego światła" reszta opowiadań trzyma bardzo dobry poziom.

Ogólnie uważam ze zbiór powinien dostać mocne 8/10 ale bardzo nie spodobał mi się "przymus" kupna oddzielnej książki z treściami nie związanymi z interesującą mnie historią, o...

No, no, no, niezwykła gratka dla fanów, do których się nieskromnie zaliczam. Palce lizać.
Cosmere odsłania kolejne tajemnice.

Zbiór opowiadań z Cosmere, a przy okazji kompendium wiedzy o uniwersum wykreowanym przez autora.
Na szczególną uwagę zasługują "Dusza Cesarza" oraz "Tancerka Krawędzi" - kapitalne mikropowieści, Sanderson w najwyższej formie.
Ponadto można wyróżnić "Z Mgły Zrodzony: Tajna historia", choć jest to rzecz tylko dla tych, którzy czytali całą trylogię.
"Cienie dla ciszy w...

1 117