Święte grzechy

Sacred sins
literatura obyczajowa, romans
2016-03-06
Katarzyna Głowacka

Na początku jest ciekawie nawet bardzo, czujesz dreszczyk emocji. Później zaczynasz się domyślać wszystkiego po kolei i wiesz kto jest winowajcą. Gdyby zakończenie nie było takie cukierkowe a bardziej dramatyczne i realistyczne ocena byłaby wyższa.

Jedna ze słabszych pozycji Autorki. Bohaterka irytująca, wątek kryminalny taki sobie, romans jeszcze gorszy. A zakończenie szybkie i takie "od niechcenia".

Bardzo ciekawa książka. Ostatnio czytałam bardzo podobną książkę polskiej autorki.

Mieszanka kryminału z romansem, z wieloma zbędnymi opisami. Jako kryminał bardzo słaba i jako romans kiepska.
Żadnych pozytywnych odczuć po przeczytaniu książki, no chyba że można zaliczyć ulgę-że już się skończyła.

uwielbiam dobre powroty do ulubionych pisarzy

Bardzo przyjemne połączenie ciekawego wątku kryminalnego ze spokojnym romansem obyczajowym. Jeśli ktoś lubi taki klimat i tę autorkę to będzie miła lektura. Przy okazji można sobie przypomnieć, że psychopaci są wszędzie a fanatyzm rodzi się z różnych pobudek. Dla policjanta zło jest złem a przestępca przestępcą. Dla Tess pani psycholog zbrodnia i zbrodniarz jest tylko...

Uff, ciężki był to orzech do zgryzienia. A zapowiadało się tak ciekawie…

„Grzechy są jej odpuszczone”- te słowa widnieją na kartkach, pozostawionych przy ciałach młodych kobiet. Mieszkańcy są sparaliżowani strachem, a media już zdążyły nazwać seryjnego mordercę- księdzem.
Śledztwo prowadzi Ben Paris i Ed Jackson. Policja nie odnajduje żadnych poszlak łączących ze sprawcą,...

Ciekawa książka, trzyma w napięciu. Wątek morderstwa i miłości, gładko opowiedziane problemy psychiczne ludzi. Lektura godna polecenia

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Podobała mi się historia Tess i Bena, mimo, że była lekko przekoloryzowana. Natomiast zakończenie powieści było conajmniej banalne. Wszystko podane jak na tacy. Żadnych zwrotów akcji, żadnego napięcia. Wszystko skończyło się właściwie na 6-7 stronach podczas gdy cała powieść liczy ich 351. Za to wielki minus.

Uwielbiam Nore Roberts za to jak wszechstronną pisarką jest.

Dyskusje

• Nora Roberts