Cienie dawnych lat

Okładka książki Cienie dawnych lat Karen Robards
Okładka książki Cienie dawnych lat
Karen Robards Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
Superstition
Prószyński i S-ka
2008-01-01
2008-01-01
Magdalena Moltzan-Małkowska
wyspa sekrety morderstwo kariera ofiara zbrodnia

Szybko i lekko się czyta. Byłam zaskoczona rozwiązaniem śledztwa, a to chyba w kryminałach najważniejsze.
Irytował mnie jedynie wątek miłosny. Za dużo i za płytko :)
Dlatego 6 gwiazdek, ale też nie była to nie wiadomo jak lotna literatura. Choć czytało się przyjemnie.

Irytował mnie jedynie wątek miłosny. Za dużo i za płytko :)

To pierwszy raz, jak czytam książkę tej autorki, kto wie, może jeszcze kiedyś znów się spotkamy.
W opinii zabrakło jednej gwiazdki, może dlatego, że spodziewałam się innego zakończenia, bardziej niezwykłego. A ono okazało się troszeczkę naciągane i .. zwyczajne.
Jest świetna dziennikarka Nicky, której matka jest medium i kontaktuje się z duchami zmarłych. Jest też policjant Joe, który widuje jednego ducha, ale nie wierzy w ich istnienie. Jest też zbrodnia, która nagle łączy się okropnym morderstwem sprzed 15 lat. Zapowiada się bardzo ciekawie. Nicky i Joe to świetnie skonstruowane osobowości, których spotkania i rozmowy za bardzo przeżywałam ;-) Pośród nich kręci się niebanalna rodzinka, która wszędzie wciska swoje "3 grosze". No i są duchy - które ja osobiście bardzo lubię ... w książkach.
Nicky chciała zrobić program telewizyjny o starej zbrodni, a pojawiła się nowa. Joe chciał ją bliżej poznać, a jednocześnie wolał by mieszkała gdzie indziej i nie narażała swojego życia. Matka chciała nawiązać kontakty z duchami, ale nie zawsze wyszło dobrze. Każdy chciał czegoś innego, a mimo to razem im się udało złapać zabójcę. Szkoda tylko, że wątek duchów nagle się urwał i nie poznałam zakończenia niektórych historii. Mimo to, dziewczyny przeczytajcie.

Kolejna, mieszkająca w Kentucky, amerykańska pisarka. Na razie przeczytałam tylko jedną jej powieść, ma ich na swoim koncie ponad 30. Jest to thriller. Na wyspie Pawleys zamordowano przed 15 laty młodą dziewczynę a dwie jej koleżaniki zaginęły. Znana dziennikarka Nicole Sullivan ma zamiar wyjaśnić tę zagadkę, przybywa więc na wyspę i ma zamiar na żywo poprowadzić bezpośrednio z domu ofiary swój program. Przy okazji poznaje miejscowego policjanta no i mamy również gorący romans...Czy uda jej się rozwikłać zagadkę, jak potoczą się losy głównych bohaterów, co się jeszcze na wyspie wydarzy? Trzeba przeczytac. Książka jest napisana lekko, trzyma w napięciu, nie szczędzi też scen miłosnych no i ma elementy humorystyczne. Słowem przyjemna lektura, polecam...

440 stron pochłonięte w jeden dzień. Wciągająca, może momentami trochę za długie opisy, ale prócz tego bardzo dobra!

mimo duchów i morderstw... lekko pisana, na weekend albo do kawy - polecam ;-)

mimo duchów i morderstw... lekko pisana, na weekend albo do kawy - polecam ;-)

Książka chyba wplata wszystko w siebie i komedie i dramat coś z horroru i z paranormalnych wydarzeń taka lekka do przeczytania w wolnych chwilach. Na pewno nie jest to książka o której będę pamiętała powiedzmy za pół roku.

Hmm... W tej pozycji jest wszystkiego po trochu: romansu, kryminału, thrilleru. Niekiedy za długie opisy, które troszkę rozciągają całą historię. Jednak ta wciągnęła mnie na kilka wieczorów. Polecam!

Polecam, ciekawa, przeczytałam szybko.

Polecam, ciekawa, przeczytałam szybko.

Nie spodziewajcie się po powieści spektakularnych zwrotów akcji, szybkiego tempa i zaskakującego zakończenia. Nic z tych rzeczy w tej książce nie znajdziecie. Lekko i zwiewnie napisana, na jedno popołudnie w ogrodzie.

Książka dość dobra, jednak gdyby pominąć nudne opisy, można byłoby zaliczyć ją do dobrych. Dość ciekawy wątek kryminalny, może za dużo paranormalnych akcentów, ale można przymknąć oko, no i elementy romansu. Taki misz masz...

• Romans
  • Karen Robards