Białe kłamstwa

Okładka książki Białe kłamstwa Jayne Ann Krentz
Okładka książki Białe kłamstwa
Jayne Ann Krentz Wydawnictwo: Amber Cykl: Arcane Society (tom 2) literatura piękna
Arcane Society (tom 2)
White lies
Amber
2007-01-01
2007-01-01
Ewa Błaszczyk, Alicja Marcinkowska
thriller kłamstwo morderca zagadka

Umiejętności autorki do budowania spójnych, żywych postaci oraz wyczucie z jakim prowadzone są wątki stoją w zgodzie z jej ogromnym doświadczeniem i oceniam je bardzo wysoko, jednak ze względu na treść książka nie przypadła mi do gustu. Jest to romans paranormalny z wątkami kryminalnymi, sięgający do tropów, dla których nie jestem targetem. Narracja jest seksistowska, toksyczna męskość (potrzeba ciągłej kontroli, dominacji, rywalizacji) została ubrana w moce jednego z bohaterów, który jest “myśliwym” i ma z tego względu pewne dzikie popędy i instynkty. Zakończenie niepokojącego związku przez jego byłą żonę jest wzgardzone, przedstawione jako to, że nie potrafiła sobie z tym mężczyzną "poradzić", co oczywiście nasza bohaterka potrafi. Mimo dobrego warsztatu autorki książkę trudno byłoby mi ocenić pozytywnie.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Clare ma wyjątkowe zdolności parapsychiczne – potrafi wykryć kto kłamie. Przyjeżdża do Phoenix na specjalne zaproszenie ojca oraz by poznać resztę rodziny. A tam zostaje wplątana w pewną intrygę. Podczas prywatnego śledztwa sojusznika znajdzie w przystojnym i równie tajemniczym Jake’u. Kim jest Salter? Kto okaże się być mordercą, którego wszyscy poszukują? Czy cała rodzina posiada coś co chcieli by ukryć przed innymi?

Książkę czytało mi się szybko, bez przestojów. To dobra kobieca rozrywka, kiedy nie ma pod ręką akurat niczego innego. Idealna dla fanek tej autorki.

Współczesny obyczaj z lekkim kryminałem i romansem oraz odpowiednią dawką paranormalności i humoru. Kto miał już do czynienia z twórczością Krentz/Quick to wie w jaki sposób pisze ta pani i czego mniej więcej można się spodziewać.

Świetnie się ją czytało i choć zakończenie jest przewidywalne bo to w końcu romans to cała treść okazała się niebywale wciągająca, ciekawa i intrygująca. Dla tych którzy lubią romanse z kryminałem w tle czyli intryga, tajemnice morderstwa a do tego jeszcze wpleciony wątek paranormalny ta książka może okazać się miłą niespodzianką.

Całkiem przyjemny thriller romantyczny, tak typowy dla J.A. Kentz. Może i nie trzyma w napięciu do ostatniej chwili, ale mimo to warto przeczytać choćby dla samego wątku paranormalnego, który jest interesujący.

Lekka lektura kobieca. Trochę lepsza jakościowo niż tradycyjny harlequin, ze względu na wątek paranormalny i kryminalny.

Sięgnęłam po nią tylko dlatego że nie miałam żadnej innej w zasięgu ręki. Po kilku pierwszych stronach uznałam ,że temat troszkę nie dla mnie...Dobrze jednak ,że nie zaprzestałam czytania ,gdyż wątek romantyczny bardzo mnie wciągnął. Dzięki temu,bardzo szybko przeczytałam
pozostałą jej część. Oczywiście bardzo ciekawa zakończenia :)

pozostałą jej część. Oczywiście bardzo ciekawa zakończenia :)

Wyobraź sobie życie jako żywy wykrywacz kłamstw... Życie musi być do kitu. Jednak nie dla Clare, no nie do końca. Nauczyła się ona, że każdy kłamie, zawsze...
Jake nie kłamie, ale nie mówi prawdy, jest w tym naprawdę dobry.
Cała seria książek jest niezwykle wciągająca. Można czytać razem, osobno, w różnej kolejności. Każda książka stanowi oddzielny w pełni zrozumiały element.
Mimo wszystko polecam przeczytać książki po kolei.

Jake nie kłamie, ale nie mówi prawdy, jest w tym naprawdę dobry.

Clare ma zdolnosci paranormalne. I wie gdy ktos klamie. Jednak ten dar nie ulatwia jej zycia. Bo nikomu nie ufa i ma klopoty ze zwiazkami. Gdy pomaga ojcu ktory ma klopoty zostaje wplatana w siec intryg. Pozna tez faceta ktory ma rownie przydatny dar i stworza cos fajnego lecz o tym w ksiazce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Styczność z autorką miałam od dłuższego czasu, tyle że pod pseudonimem Amanda Quick. Więc kiedy zobaczyłam tę książkę, pomyślałam, że warto kupić.
I naprawdę było warto.
Książka jest przyjemna, ciekawa, intrygująca, trzyma w napięciu - takie są książki tej autorki. I za każdym razem mi się podobają.
Historia Clare która potrafi wykryć kłamstwa i ma najwyższy poziom zdolności paranormalnych 10 oraz Jake który jest myśliwym i ma 10 tak jak Clare.
Clare przyjeżdża do Arizony na prośbę ojca. Nie jest chętna jechać, ale przyjeżdża. Tam już spotykają ją kłopoty - Valerie utrudnia jej życie, a sama Clare zakochuje się w Jake' u.
Jeśli chodzi o intrygę to nie podejrzewałam, że Owen będzie chciał przejąć firmę najlepszego przyjaciela. I że to on zamordował żonę oraz syna. Jednak on był pionkiem na szachownicy, który miał odwrócić uwagę bohaterów. A tak naprawdę to ktoś inny zaplanował intrygę...
Polecam gorąco jeśli ktoś lubi thrillery romantyczne i Jayne Ann Krentz to sięga po właściwą książkę.

I naprawdę było warto.
Historia Clare która potrafi wykryć kłamstwa i ma najwyższy poziom...

Bardzo przyjemna książka fajny romans i świetna intryga trzymają w napięciu i niepewności do samego końca. Staję się coraz większa fanką tej autorki:)

• Romans
  • Jayne Ann Krentz
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Romans paranormalny

Dodaj cytat z książki Białe kłamstwa