Zagubieni

Okładka książki Zagubieni Sharon Sala
Okładka książki Zagubieni
Sharon Sala Wydawnictwo: Harlequin Seria: New York Times Bestselling Authors: Sensacja literatura obyczajowa, romans
New York Times Bestselling Authors: Sensacja
Missing
Harlequin
2006-01-01
2006-01-01
Renata Stasińska-Soprych
Romans Sensacja

🌄💔 "Zagubieni" Sharon Sala - Stracona Szansa na Wzruszającą Historię Miłości 💔🌄

Sharon Sala, znana z tworzenia emocjonalnych romansów, przenosi nas w świat pełen bólu i nadziei w swojej powieści "Zagubieni". Autorka słynie z umiejętności poruszania ludzkimi uczuciami, jednak w tym przypadku, niestety, kreuje historię pełną banalności i przewidywalności.

Wes Holden, były żołnierz oddziałów specjalnych, który stracił żonę i synka w ataku terrorystycznym, staje się postacią ukazującą jedynie powierzchowne emocje. Jego traumatyczna przeszłość i wewnętrzny ból są przedstawione w sposób schematyczny i mało przekonujący. Ally Monroe, druga główna postać, choć marzy o miłości i spełnionym życiu, nie wnosi w fabułę niczego wyjątkowego. Jej wydumane oczekiwania i naiwność budzą irytację, a relacja między nią a Wesem rozwija się w sposób przewidywalny i pozbawiony głębi.

Sala próbuje wprowadzić element intrygi poprzez szalonego naukowca i genetycznie zmodyfikowany narkotyk, jednak nawet ta próba dodania dynamiki opowieści przynosi jedynie jeszcze większe zamieszanie i brak spójności w narracji.

Choć autorka ma talent do tworzenia realistycznych i ludzkich postaci, w przypadku "Zagubionych" niestety się to nie sprawdza. Opowieść nie wciąga czytelnika, a wymuszane emocje i płaskie dialogi pozostawiają wiele do życzenia.

"Zagubieni" Sharon Sala, niestety, nie spełniają oczekiwań wobec romantycznego romansu, dlatego ocena 1/10 wydaje się odpowiednia. Ta książka z pewnością nie jest najlepszym przykładem twórczości autorki.

🌄💔 "Zagubieni" Sharon Sala - Stracona Szansa na Wzruszającą Historię Miłości 💔🌄

Wes Holden, były...

Od początku wiadomo jak zakończy się znajomość Ally i Wesa, czyli wątek romansowy przewidywalny. Wątek kryminalno-sensacyjny dość ciekawy. Powieść czyta się szybko i lekko, ale jest tutaj kilka fragmentów, które skłaniają do przemyśleń.

Strata kogoś najbliższego boli bardzo. Uważam, że nie ma nic gorszego na świecie niż śmierć bliskich. Jeszcze gorzej jak giną na Twoich oczach, bezradność sprawia, że czujemy się naprawdę źle. Bohater książki znajduje się właśnie w takiej sytuacji- stracił wszystko co dla Niego najcenniejsze w jednej chwili, nie ma już ochoty żyć, nie zdołał nawet pożegnać się ze swoją ukochaną żoną i malutkim synkiem. Jednak wiele okoliczności sprawia, że wyrusza w pieszą wędrówkę i napotyka na swej drodze Ally- kobietę która mimo obaw wyciąga do Niego pomocną dłoń.

Lektura porywająca już od pierwszej strony. Nie jest to zwykły romans, pełno tam bólu, goryczy i wzruszenia. Wątek kryminalny dodaje tylko szczypty pikanterii całej książce. Sprawia, że nie chcemy odkładać jej na bok, musimy doczytać do końca.
Książka jest bardzo poruszająca. Daję nadzieję i wiarę, że choćby nie wiadomo jak było w życiu źle to nie można się poddawać- jeszcze tyle dobrego może Nas w życiu spotkać. Pokazuje również jak relacje międzyludzkie są człowiekowi potrzebne.

Bardzo wzruszyła mnie ta pozycja czytelnicza dlatego też polecam każdemu!

I mi też się pODOBAŁA,warto było.Wzrusza.

I mi też się pODOBAŁA,warto było.Wzrusza.

Może i książka jest bardzo prosta i nie wymaga wyjątkowego skupienia, ale muszę powiedzieć, że mnie się podobała. Czasem warto przeczytać coś lekkiego, a ona właśnie taka jest. To moja druga książka tej pisarki i muszę przyznać, że coraz bardziej lubię jej twórczość, choć tak jak uważam, pisze wręcz banalnie jak na mój gust.

Książka cudowna. Wzruszająca, ciekawa, momentami zaskakująca.. Bywały chwile kiedy naprawdę miałam ochotę cierpieć razem z Wesleyem Holdenem. Ta przepiękna historia ukazująca trudy życia żołnierza po wojnie i jego drogę do normalnego życia po stracie najbliższych ujęła mnie za serce. Warta uwagi postacią jest także Ally i portret jej rodziny. Myślę, że śmiało może być pokazywana jako przykład dla pań cierpiących na różnego typu niepełnosprawności, że też mogą być szczęśliwe. Jedynym minusem jak dla mnie jest lekkie niedopracowanie historii dotyczącej Rolanda Storma. Nie była zła, aczkolwiek czegoś mi brakowało w tej całej otoczce hodowli nowego narkotyku i odkrywania tego przez Wesa i Ally. Co prawda, niezbyt przyjemne opisy zachowań i wyglądu braci Dannego i Portera po pracy na polu u Storma były wyraziste i wystarczające aby zobaczyć własnymi oczyma co autor chciał nam powiedzieć. Jednak czuję lekki niedosyt w związku z tą kryminalną częścią powieści. Co do reszty nie mam zastrzeżeń. Książka cudowna i gorąco ją wszystkim polecam ! :)

Przeciętna ale mimo to czyta się dobrze

Przeciętna ale mimo to czyta się dobrze

Szybko się czyta, akcja wartka, ale nie wymagająca. Polecam na zimowy wieczór. (:

"Pozbieramy te kawałki naszego życia, które nam zostały, zapłaczemy nad zmarłymi i rozpoczniemy nowe życie, najlepsze, jakie potrafimy stworzyć. Jesteśmy to winni bliskim, których utraciliśmy na zawsze."

Bardzo wzruszająca i ciekawa książka, polecam

Bardzo wzruszająca i ciekawa książka, polecam