W co grają ludzie? Psychologia stosunków międzyludzkich

Eric Berne Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Games People Play. The Psychology of Human Relatsionships
Paweł Izdebski
Wydawnictwo Naukowe PWN
stosunki międzyludzkie
Games People Play. The Psychology of Human Relatsionships
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Paweł Izdebski
stosunki międzyludzkie

Autor pokazuje jak i kiedy i gdzie gramy. Nie jest to łatwa książka, napisana w dość chaotyczny sposób lecz warto bo można się dowiedzieć sporo o tym kiedy ktoś gra i kiedy my gramy.

"Gra dla autora stała się jasna w pewnych ciekawych okolicznościach. Podczas rozgrywki pokera wszyscy spasowali, z wyjątkiem dwóch osób: psychologa i biznesmena. Biznesmen, który miał dobrą kartę, wyłożył pieniądze, a psycholog mając kartę nie do pobicia, podwyższył stawkę. Biznesmen wyglądał na zakłopotanego, co widząc psycholog powiedział dowcipnie: Nie denerwuj się. Ja...

Trzeba przeczytać !

Znakomita książka psychologiczna nie bez powodu bestseller!

Zachęcam do lektury

Pozdrawiam
Naciej Słupsk

Cytując Mistrza "Bo nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę. A przed człowiekiem schronić się można tylko w objęcia innego człowieka. Przed pupą nie ma zaś w ogóle ucieczki – ścigajcie mnie, jeśli chcecie!"

A Berne pisze o ludziach, z takiego oddalenia, że mamy wrażenie, jakby pisał o innym gatunku. Jakby opisywał nas ktoś z innej planety. I choć jest to książka...

Książka poniżej przeciętna. Wprowadzenie ciekawe, autor zwraca uwagę jak istotnym elementem w życiu człowieka są interakcje z innymi.

Następnie proponuje różnej maści teorie gier, w które ludzie grają, by osiągać różnego rodzaju założone przez siebie (często podświadomie) cele.

Im dalej, tym teorie robią się coraz bardziej dziwaczne i oderwane od powszechnie przyjętego...

Książka, którą trzeba czytać w pełnym skupieniu. Nie jest łatwa do czytania, szczególnie w pierwszej części, kiedy Autor wyjaśnia zasadę działania na podstawie schematów dziecko-dorosły-rodzić. Plusem jest podsumowanie niektórych gier, w postaci wymiany tezy, antytezy, celu, uczestników, pradygmatów itp. Czytania nie ułatwiają skróty literowe nazw gry, bo nie zawsze się je...

Książkę kupiłam jakiś czas temu. Podchodziłam do niej kilka razy- za 4 podejściem udało mi się ją dokończyć. Uważam, że Analiza transakcyjna i gry psychologiczne są bez wątpienia ciekawymi oraz użytecznymi zagadnieniami. Natomiast - nie w wydaniu twórcy analizy transakcyjnej- Erica Berne'a. W mojej opinii książka napisana niezrozumiałym oraz bardzo chaotycznym językiem. ...

Im dalej tym słabiej

Wprawdzie nie przeczytałam całej, ale niektóre fragmenty były naprawdę ciekawe, przystępnie napisane. Inne jednak męczyły, były oderwane od mojego postrzegania pewnych spraw, dziwne, toteż darowałam sobie.

Każdy z nas gra, zakłada maski. I to jest coś naturalnego. Musimy tak czynić by np. się chronić czy przetrwać.

2 408
    1 214
  • Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • 2014
  • 2013

Eric Berne W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich Zobacz więcej