Psychologia społeczna

Robin M. AkertElliot Aronson Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Social Psychology
2012-09-01
1997-01-01
Joanna Gilewicz
Zysk i S-ka
Psychlogia socjologia psychologia społeczna zachowanie człowiek jednostka społeczna
Social Psychology
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2012-09-01
Joanna Gilewicz

Jeden z niewielu podręczników, które są pasjonującymi lekturami. O wiele ciekawszy od najlepszej fikcji, z prostego powodu - bo jest życiowy i praktyczny, dzięki czemu naturalnie przychodzi nam utożsamienie się z wiedzą, którą się nam przekazuje w bardzo luźny, nienarzucający się sposób. To jest niestety dość boleśnie komiczna prawda, że jako ludzie uczymy się (na niewiele...

Bardzo dobre kompendium wiedzy, proste przykłady, podstawy w jednym miejscu i to napisane przystępnym językiem. Idealny podręcznik dla laików

Zapraszam do posłuchania mojej recenzji na YouTube (mniej niż 3min):

Znakomity podręcznik, świetnie ułożony i napisany z przykładami wciąż robiących wrażenie eksperymentów. Jest ze mną od studiów, na początku z konieczności teraz już jako lektura do której od czasu do czasu z przyjemnością zaglądam. Potrafi zaskoczyć.

Genialny podręcznik, który czytałam z ciekawości i dla przyjemności, a nie z obowiązku. Jak miło byłoby, gdyby polscy autorzy akademiccy częściej pisali w tak zachęcający sposób.

Wartościowa,interesująca oraz przejrzysta publikacja z nutą humoru.

Klasyka zagadnień psychologii społecznych bez zbędnych zawiłości. Zapewne wraz z rozwojem "ludzkiej socjobiologii" rola ewolucyjnych podstaw zachowania będzie bardziej dostrzeżona. Szczęśliwie naiwne behawiorystyczne mity co do skrajnej plastyczności ludzkiej natury powoli odchodzą do lamusa.

Pomimo braku zainteresowań nad psychologią, książkę czytało się dość przyjemnie. Oprócz suchych definicji były podawane ciekawe przykłady czy historie pasujące do zagadnień.

Książka zawiera dużo niepotrzebnej treści. Całość napisana jest w prosty sposób. Niestety ta prostota jest często infantylna w stylu charakterystycznym dla Amerykanów.

Na tym etapie powiedziałbym, że książka jest po prostu przeciętna. Jak ktoś ma dużo czasu na przejście przez setki stron w dużym formacie to śmiało.

Niestety książkę oceniam jako "beznadziejna" ponieważ...

Duża dawka psychologii, napisana w bardzo fajnej i przystępnej formie, nie tylko dla ludzi którzy studiują ale również dla osób które się po prostu psychologią interesują.

• Psychologia
  • Studia
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • Psychologia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Psychologia społeczna