Kłamstwo i jego wykrywanie w biznesie, polityce i małżeństwie

Paul Ekman Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Telling Lies. Clues to Deceit in the Marketplace, Politics and Marriage
978-83-01-14082-3
Marek Kowalczyk
Wydawnictwo Naukowe PWN
kłamstwo kłamanie psychologia kłamstwa
Telling Lies. Clues to Deceit in the Marketplace, Politics and Marriage
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-01-14082-3
Marek Kowalczyk
kłamstwo kłamanie psychologia kłamstwa

Bardzo ciekawa i interesująca książka. Była to pierwsze tego typu jaką przeczytałam.

„Kłamstwo i jego wykrywanie w biznesie” to wiekowa już publikacja świetnego specjalisty od komunikacji niewerbalnej Paula Eckmana. Jest to studium kłamstwa, oparte na badaniach dowodzących istnienia pewnych przejawów związanych nie tyle z kłamaniem, co samym lękiem związanym z wykryciem kłamstwa.
Od razu przestrzegam, że nie jest to tytuł, który skupia się na cechach i...

Kompendium wiedzy na temat wykrywania kłamstw. Polecam ;)

Zastanów się trzy razy zanim to przeczytasz bo znajdziesz się po drugiej stronie lustra. I zaboli. A tabletek na zapomnienie nie ma i nie każdy ma dar wybaczania.

Książka na pewno warta do przeczytania każdemu kto interesuje się zagadnieniem kłamstwa. Nazwisko autora samo w sobie jest dobrym argumentem do zakupy tej książki. Ze swojej strony chciałbym zaprosić na swojego bloga, gdzie między innymi poruszam tematy manipulacji, mowy ciała i tym podobne często powołując się na pracę Ekmana

Paul Ekman w dziedzinie kłamstw odgrywa dość szczególną rolę. Na samym początku wolałabym zaznaczyć, dlaczego cenię i samego autora, i każdą z jego książek. Jako naukowiec, zwłaszcza ten odkrywających wiele nowych faktów, nie utracił ani grama pokory: w każdym rozdziale książki powtarza, że nie ma jednoznacznego sygnału rozpoznania kłamstwa. Reszta książki jest napisana w...

Genialna lektura dla ludzi interesujących się ekspresjami mimicznymi oraz emocjami. Światowy pionier w tych dziedzinach przedstawia podsumowanie swoich studiów nad tematyką emocji oraz kłamstwa. Obrazowo, szczegółowo i przyjemnie - cały Paul Ekman.
Dużo od niego się nauczyłem :)

Ciężko ocenić tę książkę. Pierwsze 4 z 11 rozdziałów pochłaniają czytelnika, uczą czym jest istota kłamstwa, czym są jego behawioralne oznaki, przecieki, mikroekspresje, manipulacje, emblematy itd. Autor otwiera nam oczy na wiele sygnałów, których w kontakcie z drugą osobą zazwyczaj nie dostrzegamy. Ekman pisze przystępnym językiem, czasem niemal łopatologicznie- pozwolę...

Ciekawa książka po której przeczytaniu łapiemy się na tym ,że zbyt wnikliwie obserwujemy ludzi a zwłaszcza ich twarze. Nagle znajomi, szef, oraz przypadkowi ludzie są ciekawym obiektem badań.

Jedna połowa książki świetna, druga połowa zbędna. Polecam.

Dyskusje

• Psychologia