rozwińzwiń

Japonia. Smaki i znaki

Okładka książki Japonia. Smaki i znaki Joanna Bator
Okładka książki Japonia. Smaki i znaki
Joanna Bator Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Poruszyć Świat reportaż
560 str. 9 godz. 20 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Poruszyć Świat
Wydawnictwo:
W.A.B.
Data wydania:
2016-05-18
Data 1. wyd. pol.:
2016-05-18
Liczba stron:
560
Czas czytania
9 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328027022
Tagi:
japonia tokio wspomnienia
Średnia ocen

7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 12 (72) / 2023 Anna Alboth, Joanna Bator, Sandra Frydrysiak, Maria Halber, Chris Heath, Aleksandra Herzyk, Aglaja Janczak, Katarzyna Kazimierowska, Paweł Kicman, Zuzanna Kowalczyk, Anna Krztoń, Karolina Lewestam, Caleb Azumah Nelson, Redakcja magazynu Pismo, Tomasz Różycki, Filip Springer, Miłosz Szymański
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Joanna...
Okładka książki Znak nr 822 / 2023 Joanna Bator, Agata Bielik-Robson, Wojciech Bonowicz, Diana Dąbrowska, Ewa Drygalska, Kamil Fejfer, Julia Fiedorczuk, Olga Gitkiewicz, Ireneusz Kania, Karolina Korwin-Piotrowska, Piotr Kosiewski, Dominika Kozłowska, Beata Łazarz, Łukasz Najder, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Tomasz Raczek, Joanna Rudniańska, Tomasz Stawiszyński, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 8,0
Znak nr 822 / ... Joanna Bator, Agata...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 11 (59) 2022 Joanna Bator, Karolina Breguła, Edyta Bystroń, Maria Cyranowicz, Gaja Grzegorzewska, Tomasz Grzyb, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Jakub Małecki, Marcin Napiórkowski, Wojciech Plewiński, Kacper Pobłocki, Redakcja magazynu Pismo, Beata Szady, Monika Szewczyk-Wittek, Katarzyna Szyngiera, Mirosław Wlekły
Ocena 7,2
Pismo. Magazyn... Joanna Bator, Karol...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
51 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1490
573

Na półkach: , , , , , , , , ,

"Japoński wachlarz" to owoc dwuletniego pobytu autorki w Japonii, gdzie przebywała jako stypendystka japońskiego ministerstwa kultury. Później powracała do tego kraju kilkukrotnie. To studium fascynacji obcą kulturą i jej powolnego odkrywania oraz zgłębiania. Joanna Bator starała się w nim oddać sposób myślenia Japończyków i przedstawić rzetelny obraz ich współczesnej kultury. Z kolei "Rekin z Parku Yoyogi" zawiera refleksje i dywagacje nad japońskim społeczeństwem oraz różnicami między Wschodem a Zachodem.

Ciąg dalszy na:
http://miedzysklejonymikartkami.blogspot.com/2017/05/268-joanna-bator-japonia.html

"Japoński wachlarz" to owoc dwuletniego pobytu autorki w Japonii, gdzie przebywała jako stypendystka japońskiego ministerstwa kultury. Później powracała do tego kraju kilkukrotnie. To studium fascynacji obcą kulturą i jej powolnego odkrywania oraz zgłębiania. Joanna Bator starała się w nim oddać sposób myślenia Japończyków i przedstawić rzetelny obraz ich współczesnej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
53
22

Na półkach:

Po przeczytaniu "Ciemno, prawie noc" sięgnąłem też po tę książeczkę i trochę się rozczarowałem. Niewiele tu nowych informacji o Japonii. Forma trochę chaotyczna. Język przyciężkawy. Niestety.

Po przeczytaniu "Ciemno, prawie noc" sięgnąłem też po tę książeczkę i trochę się rozczarowałem. Niewiele tu nowych informacji o Japonii. Forma trochę chaotyczna. Język przyciężkawy. Niestety.

Pokaż mimo to

avatar
208
20

Na półkach: ,

Pokaźna dawka wiedzy o Japonii, choć niestety pozycja trochę nierówna. Pierwsza część - "Japoński wachlarz" naprawdę bardzo dobra. Stanowi udane połączenie powieści i przewodnika opisującego najciekawsze miejsca i zwyczaje w Kraju Kwitnącej Wiśni. Druga część - "Rekin z parku Yoyogi" (na szczęście krótsza) to już jak dla mnie zbyt dużo dywagacji, nie zawsze związanych z Japonią.

Generalnie cała książka warta polecenia, ale powinna być wydawana z wyraźnych ostrzeżeniem na okładce, że przeczytanie grozi zmianą dotychczasowych planów urlopowych i skierowaniem zainteresowania na Daleki Wschód:)

Pokaźna dawka wiedzy o Japonii, choć niestety pozycja trochę nierówna. Pierwsza część - "Japoński wachlarz" naprawdę bardzo dobra. Stanowi udane połączenie powieści i przewodnika opisującego najciekawsze miejsca i zwyczaje w Kraju Kwitnącej Wiśni. Druga część - "Rekin z parku Yoyogi" (na szczęście krótsza) to już jak dla mnie zbyt dużo dywagacji, nie zawsze związanych z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
518
33

Na półkach:

Fantastyczna podróż do Japonii. Mając możliwość być tam przez chwilę w tym roku, mogłam odnieść się do opisów i anegdot z książki, znajdować podobieństwa i (bardzo niewielkie) różnice w doświadczeniach moich i Joanny Bator. Książka sprawiła mi tym niewyobrażalną radość połączoną z bólem, który bierze się z mojego pragnienia powrotu do Japonii. Czytając, przenosiłam się tam myślami i wspomnieniami. Cudowna lektura dla zafascynowanych tym krajem, ludźmi i językiem, a także dla każdego innego, kto chciałby poznać ten piękny, inny świat kontrastów. Na koniec - bardzo ucieszyła mnie analiza tekstów mojego ukochanego Murakamiego, która pojawia się w różnych momentach drugiej części "Japonii". Dla mnie to wspaniała niespodzianka od autorki, dlatego czytanie stało się wtedy jeszcze większą przyjemnością (nie sądziłam, że to możliwe); jeśli coś bezwarunkowo kocham w literackim świecie i brak jego aktywności sprawia mi przykrość, to jest to właśnie umysł Murakamiego. Polecam "Smaki i znaki" z całego serca przepełnionego miłością do Japonii!

Fantastyczna podróż do Japonii. Mając możliwość być tam przez chwilę w tym roku, mogłam odnieść się do opisów i anegdot z książki, znajdować podobieństwa i (bardzo niewielkie) różnice w doświadczeniach moich i Joanny Bator. Książka sprawiła mi tym niewyobrażalną radość połączoną z bólem, który bierze się z mojego pragnienia powrotu do Japonii. Czytając, przenosiłam się tam...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2113
205

Na półkach: , ,

Jedna z lepszych książek, którą w ostatnim czasie przeczytałam. Potężna dawka wiedzy o kraju i jego kulturze podana w przystępny sposób. Bator w tej powieści stworzyła niesamowity klimat. Polecam każdemu, kto chce poznać nowy egzotyczny dla nas kraj.

Jedna z lepszych książek, którą w ostatnim czasie przeczytałam. Potężna dawka wiedzy o kraju i jego kulturze podana w przystępny sposób. Bator w tej powieści stworzyła niesamowity klimat. Polecam każdemu, kto chce poznać nowy egzotyczny dla nas kraj.

Pokaż mimo to

avatar
181
51

Na półkach:

Rewelacyjna

Rewelacyjna

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    502
  • Przeczytane
    56
  • Posiadam
    27
  • Teraz czytam
    5
  • Ulubione
    4
  • Chcę w prezencie
    4
  • Do kupienia
    4
  • Japonia
    4
  • Azja
    4
  • Japonia
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Japonia. Smaki i znaki


Podobne książki

Przeczytaj także