Us

Okładka książki Us
Sarina BowenElle Kennedy Wydawnictwo: Rennie Road Books Cykl: Him (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2016-03-08
angielski
9781942444138
lgbt new adult hokej

Jak oni mnie tu obaj wkurzali, serio. Zrzędziłam mojej bratniej duszy na messengerze, że ciągle tylko seks albo ukrywanie się. A potem zrobiło się jeszcze gorzej...
Druga część HIM angażuje stanowczo więcej emocji niż pierwsza, ponieważ jej fabuła jest mniej słoneczna i bajkowa, a bardziej osadzona w rzeczywistym dorosłym świecie, do tego świecie zawodowego hokeja, czyli sportu ekstremalnie męskiego i przesiąkniętego testosteronem. Męskie zespoły sportowe znane są ze swoich homofobicznych zachowań, więc obawy bohaterów o to, jak Wes zostanie potraktowany przez media oraz kolegów z drużyny, jeśli dojdzie do ujawnienia jego orientacji, nie są nieuzasadnione. Niestety pierwszą ofiarą konieczności ciągłego ukrywania się i udawania paradoksalnie zostaje nie Wes a Jamie - osamotniony w Toronto, pozbawiony kontaktu ze swoją rodziną, unikający spotkań z kolegami z pracy, postrzegający siebie samego jako kłopotliwy sekret. Kiedy do tego dołożysz kłopoty w pracy, podczas gdy twój facet odnosi na tafli spektakularne sukcesy, zaczyna się robić nieciekawie.
Wiele razy miałam ochotę potrząsnąć tymi głupimi dzieciakami i wrzasnąć "porozmawiajcie ze sobą, głąby!", niestety bez sukcesu, ponieważ oni są w Kanadzie (odmawiam uznania, że nie istnieją w rzeczywistości), a ja w Polsce - potrząsanie nie wchodziło w grę. Pozostało mi jedynie narzekanie na komunikatorze i przeżywanie wraz z bohaterami ich wzlotów i upadków. Prawdopodobnie właśnie dlatego ta część podobała mi się bardziej i zapamiętam ją ze szczegółami dłużej niż pierwszą - zdecydowanie daję US ocenę 8/10.
Jeśli coś bym w tej książce zmieniła, to zredukowałabym o połowę ilość opisów seksu. O ile w pierwszej części pojawiały się one jako logiczne uzupełnienie fabuły, o tyle w drugiej wyskakiwały na człowieka znienacka i nie wiadomo po co. Ale z tym akurat można sobie łatwo poradzić, pomijając sceny, kiedy nie mamy na nie ochoty.
Podsumowując - bardzo mi się podobało.

Byłam ciekawa tej części. Nie myślałam, że Jamie zrezygnuje z bycia świetnym bramkarzem na rzecz bycia asystentem trenera. W życie chłopaków wkrada się codzienność, mieszkają razem, ale to Wes częściej wyjeżdża, więcej zarabia. Po tym jak Jamie trafia do szpitala, już nic nie jest tak samo. Czy sobie poradzą i dalej będą razem? Zapraszam do czytania. Książki naprawdę dobre.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciąg dalszy historii chłopaków z "Him". Wes i Jamie totalnie mną zawładneli, są uroczy. Cudowna kontynuacja, miło było z nimi spędzić czas, do tego postać Blake'a 🤣 płakałam ze śmiechu przy jego tekstach.
I tak jak nie jestem fanką książek z motywem m/m tak tą szczerze polecam.

I tak jak nie jestem fanką książek z motywem m/m tak tą szczerze polecam.

POLECAM

POLECAM

Wisienka na torcie ❤❤ cud, miód i maliny. Kocham nad życie i na 100% wrócę do historii Wesa i Jamiego.
Niczego nie zabrakło w tej opowieści. Ideał. Polecam.

Niczego nie zabrakło w tej opowieści. Ideał. Polecam.

Tak! Znowu moi chłopcy pokazali, jacy są niesamowici, słodcy i zabawni. Do tego Blake - świetna postać. Jego teksty są powalające. Moment, kiedy jest w stanie zrozumieć bełkot z powodu gorączki Jamiego, jest powalająco zabawny. Jest pierwszy poważny kryzys w związku... No ale błagam! Od razu widać, że przez to przejdą, bo świata poza sobą nie widzą. Jestem w szoku, że tak pozytywnie odebrałam romans M/M zwłaszcza z tyloma bardzo szczegółowo opisanymi scenami erotycznymi, ale cóż... Trzeba się rozwijać.

Tak się wciągnęłam w historię i zaprzyjaźniłam z Jamiem i Ryanem, że nie mogłam od razu po skończeniu 'Him' nie sięgnąć po 'Us' ;)
I w zasadzie powinnam wkleić swoją opinię z 'Him' dopisując kilka zdań, bo te dwie książki jak dla mnie, tworzą nierozerwalną całość.

Ale! Pojawia się Blake. Pokochałam go w 'Good boy' czytanym bardzo chronologicznie (:D) a tu upewniłam się, że ten facet miłości jest wart. Pełen współczucia, pełen akceptacji i sympatii do świata. Człowiek z sercem na dłoni, czasem grający głupiego, ale będący niesamowicie mądrym facetem ;)
Dobra dość tych pieśni pochwalnych, zachwycałam się nim w innej recenzji, nie będę Was zanudzać ;)

W 'Us' Jamie nabrał troszkę manier primabaleriny.
Rozumiem, że w jego życiu coś nie poszło, stanęły mu na drodze pewne rzeczy nie do przeskoczenia, ale mając rodzinę, calutką, plus nowego jej członka - Wesa, nie rozumiem do końca jego zachowania.
Fochy miał przednie, miałam chęć nim solidnie potrząsnąć.
Za to Wes... Jednocześnie taki zarozumialec, a jak przychodzi co do czego to niepewny siebie bardzo.
I właśnie dla mnie ta część jest nie za bardzo o ich związku, a o tym jak oni obaj bardzo uparcie choć niecelowo próbują sprawdzić wytrzymałość tego drugiego. I nie wiem który bardziej.

Gdyby nie chłopaki z drużyny Wesa, gdyby nie humor Blake'a, który jak tylko sie pojawia rozbawia niemal do łez, ta książka byłaby znacznie mniej strawna.
Bo chwilami ten angst i dramatoza sięga gór. Może jestem inna, że podobało mi się mniej, ale cóż. Czy to będzie pierwszy raz? :D
Ale nadal, nieustannie polecam. Warto, bo dowiadujemy się wielu rzeczy, a i WAGs będzie się czytało zupełnie inaczej, gdy poprzedzi się je tą pozycją.

Ale tak, męskie seksy są nadal :P i nadal w ilości słusznej. Autorki to chyba zwyczajnie lubią :D

Dlugo odkladalam czytanie 2 tomu tej serii, balam sie ze tym razem jak to czesto bywa autorka nie podola i ten tom bedzie duzo slabszy od poprzedniego.
Moge napisac, ze mylilam sie, bo Us jest na takim samym poziomie jak Him.
Wes i Jamie sa juz wiele misiecy razem, mieszkaja w Kanadzie. Jamie jest trenerem, Wes nowicjuszem w zawodowej druzynie hokeja i wlasnie dlatego, ze jest nowy musza sie ukrywac ze swoim zwiazkiem. Wes chce w pierwszym sezonie pokazac sie z jak najlepszej strony w sporcie, a dopiero potem jak juz wszyscy zobacza jakim dobrym jest zawodnikiem przedstawi swiatu swojego chlopaka. Jamie natomiat nie ma klopotu ze swoja orintacja seksualna jednak szanuje decyzje przyjaciela.
Tymczasem pewne wydarzenie sprawia, ze nie wszystko dzieje sie w takiej kolejnosci jak sobie ta dwojka zaplanowala jednak to ten, ktory tak bardzo sie bal staje na wysokosci zadania.
Do tego wszystkiego do ich budynku wprowadza sie kumpel Wesa z druzyny Blake, jest glosny, krzykliwy, duzo gada i nasi bohaterowie mysla, ze dobrze sie ukrywaja i nie maja pojecia jak spostrzegawczy jest ich kolega (pokochalam tego goscia i chetnie bym przeczytala jego historie).
Nad zwiazkiem Wesa i Jamiego zawisna czarne chmury i czeka ich dluga droga do szczescia. [email protected]
Jest to tematyka MM.

Moge napisac, ze mylilam sie, bo Us jest na takim samym poziomie jak Him.

Na półkach: , , , , ,

M/M

Ponownie jestem totalnie zauroczona i totalnie zachwycona!! Uwielbiam Wes’a i Jamie’iego. Śmiałam się i wzruszałam razem z nimi. Właśnie taką miłość chciałabym przeżyć. Skubani szczęściarze! Żałuje, że to już koniec, mam ogromną nadzieje na jakąś kontynuacje, chociażby innej pary! ❤ ❤ ❤

Edit: Jednak jest kolejna para, tym razem relacja k/m! Seria nazywa się "WAGs" :D

M/M

Edit: Jednak jest kolejna para, tym razem relacja k/m! Seria nazywa się "WAGs"...

Dodaj cytat z książki Us