Nielubiana

Patronat LC
Nele Neuhaus Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 1) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
Eine unbeliebte Frau
9788380081987
Miłosz Urban, Anna Urban
Media Rodzina
Anna Urban Miłosz Urban
Eine unbeliebte Frau
Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
9788380081987
Miłosz Urban, Anna Urban
Gorzka Czekolada
Anna Urban Miłosz Urban

Oficjalne recenzje i

Początki Bodenstein i Kirchhoff

[ 14 ] Link do recenzji

Słaby początek jednej z moich ulubionych serii kryminalnych. Ale od czegoś trzeba zacząć. Mimo wszystko polecam!

jedna niepozorna śmierć, para doskonałych policjantów i całe mnóstwo zagmatwanej, zapętlonej historii kilkunastu innych osób.... Ciekawa historia o sile charakteru, bogactwie i zgubnej roli pieniądza...polecam!

Niemiecki kryminał, początek serii o komisarzu von Bodenstein i jego współpracowniczki Pii Kirchhoff. Pierwsza ich wspólna sprawa dotyczy zabójstwa młodej kobiety. Przenosi nas w świat luksusowej stadniny koni, lewych interesów, a nawet handlu ludźmi. Wielkie pieniądze i przekręty, chęć zemsty i pikantne wątki z życia bohaterów.

Pierwszy tom jest dość toporny - lecz poważnie podejrzewam, że to także wina tłumacza. Z małej sprawy, wynikło wielowątkowe śledztwo. Ale jakieś kanciaste są te wątki. Generalnie zadowalające. Może też dlatego, że ta para śledczych jest od początku dość urocza.

nie wiem jaka ilość "zaśnięć" na wstępnych 30 stronach wystarczy, by nazwać książkę przeciętną, ale ta dla mnie jest... a może po prostu się nie znam.

jedna ofiara morderstwa a tylu podejrzanych. w treści jest ,dużo wątków szantaż ,porwanie dziecka ,zdrady.czyta się jednym tchem.

O.. a może by tak drugi tom?

Zostawiam tę książkę bez oceny, bo nie chcę być niesprawiedliwa. Wydaje mi się, że to całkiem niezła historia, ale niestety, kompletnie między nami nie zaiskrzyło. Mnogość wątków i postaci powodowała, że gubiłam się, nie wiedziałam kto jest kim, miałam w głowie ogromny chaos. Nie obwiniam autorki, obwiniam siebie za brak skupienia. Od jakiegoś czasu mam kryminalny kryzys,...

Dobra fabuła tylko wykonanie teutońskie. Czytając, miałam wrażenie jakby każdy dialog, czasami poszczególne zdania, były ciosane z drewna albo kamienia. Książka przez to była dla mnie ciężka w odbiorze, nudziła. Brakowało jej polotu.

Pia Kirchoff i Oliver Bodenstein w pierwszym wspólnym śledztwie. Wreszcie wiemy, jak się poznała nasza parka i dlaczego stała się tak silnym zespołem. Uwielbiam oboje!
Pierwsza historia w cyklu prowadzi nas do ukochanych tematów autorki – stadniny koni. Tam ginie w dziwnych okolicznościach kobieta, za którą delikatnie rzecz ujmując środowisko nie przepadało. Podejrzanych o...

Dyskusje

• 2019