Bestia. Studium zła

Nominacja w plebiscycie 2016
Magda Omilianowicz Wydawnictwo: Od deski do deski Seria: Na F/Aktach literatura faktu
2016-05-19
1995-01-01
Od deski do deski
reportaż wampir z Bytowa Tomasz Sekielski seryjny morderca Pękalski Leszek Pękalski
literatura faktu

Patrząc w najczarniejszy mrok

[ 46 ] Link do recenzji

1938 ocen

Szokująca.

Idąc wzdłuż ulicy chciałabym czuć się bezpiecznie. Nawet pod osłoną mroku. Nawet, gdy gęsta mgła przysłaniałaby całą okolicę. Nawet, gdy mój krzyk pochłonęłaby głucha cisza. Chciałabym nie bać się sama iść przed siebie. Chciałabym nie nosić ze sobą gazu pieprzowego. Chciałabym wierzyć, że ten cały system działa.

Zapowiadało się groźnie i tajemniczo. Dźwięki w tle nadały...

Bardzo dobrze napisana książka o Wampirze z Bytowa - Leszku Pękalskim. Wstrząsające opisy zbrodni na długo pozostaną w pamięci czytelnika. Reportaż jest wzbogacony o fabularyzowane fragmenty, dzięki czemu jest bardzo przystępny w odbiorze

Wieloletnia praca Magdy Omilianowicz przekształciła się w obszerne i imponujące studium przypadku Leszka Pękalskiego. Jak dotąd nie czytałam lepszego reportażu na temat polskiego seryjnego mordercy. Tytuł co prawda nieco krzywdzący, ale w istocie tym właśnie dla ludzi był i jest Leszek - bestią. Książka odkrywa przed nami, że taka ocena może być niewłaściwa. Polecam...

Wyśmienicie napisana. Fabularyzowanie sprawdziło się tutaj doskonale, czytelnik może niemalże wejść w umysł bohatera. Sama historia przeraża, ale też wzbudza współczucie, bo nikt nie powinien być samotny.

Bardzo dobrze napisana książka o jednym z polskich seryjnych morderców - Leszku Pękalskim. Mocna i brutalna literatura, ale czyta się bardzo szybko. Polecam

1938

Literatura z gatunku true crime od lat cieszy się u mnie niesłabnącą popularnością. Z jakiegoś powodu uwielbiam sięgać po książki traktujące o prawdziwych zbrodniach, opowiadające biografie morderców. Takie prawdziwe opowieści mrożą mi krew w żyłach zdecydowanie bardziej aniżeli kryminały, choćby najlepiej napisane.

O Leszku Pękalskim już słyszałam, ale nigdy nie...

Bardzo dobrze napisane studium dotyczące seryjnego mordercy – Leszka Pękalskiego. Autorka krok po kroku, śledząc życiorys mordercy, pokazała jak rodzi się zło.

Czy chłopak wychowany w patologicznej rodzinie, w której przez wszystkich był traktowany jak zbędny mebel – niechciany, bity, poniżany, wyśmiewany, a do tego lekko upośledzony może wyrosnąć na normalnego człowieka,...

Świetny reportaż ! Godny polecenia. Książka na swój sposób przerażająca, brutalna. Polecam D.

Za dużo fabuły, wkładania bohaterowi w usta i myśli słów, które mogły nie mieć miejsca. „Czysty” dokument dla mnie byłyby atrakcyjniejszy. Nie mniej, jest to bardzo dobra książka, a zbrodnie w niej opisane paraliżujące.

Dyskusje

2 461