The Devil Colony

James Rollins Wydawnictwo: Orion Cykl: Sigma (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
Sigma (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller
angielski
powieść

Książki James'a Rollins'a mają to do siebie, że czyta się je szybko i przyjemnie, tak jest i z siódmą częścią Sigmy. No i postać Kowalskiego - uwielbiam takich bohaterów.
Podoba mi się również to, że to jest kolejna część, która namawia do zapoznania się trochę głębiej w historię, tam przedstawioną. Solidne: 7. Polecam.

Spośród dotychczasowych książek serii, ta najmniej mnie zainteresowała, z powodu głównej osi fabularnej. Historia USA to nie jest mój konik. Pomimo tego, charakter powieści jest zachowany: wartka akcja i lekka lektura.

Nie , no nie można się nudzić przy tym autorze.
Jego wyobraźnia dosłownie powala a wykonanie to mistrzostwo świata.
Intryga wciąga bez reszty a akcja galopuje że nie można za nią nadążyć .
Naprawdę chyba na chwilę obecną autora który by mógł się równać z Rollinsem.

Kolejna dobra pozycja od Jamesa Rollonsa.
Sigma jak zwykle zaskakuje i wciąga w swoje szeregi. Czytam serię z Sigmą zgodnie z chronologią, a na półce czekają kolejne tomy. Mocna 7! Mam jednak kilka uwag. Po pierwsze, zaczyna mnie irytować utarty schemat w każdej z powieści, bohaterowie są bardzo płascy, dialogi dość "mechaniczne", a zakończenia przewidywalne. Sam klimat to...

Pierwsze starcie z autorem .
Uczucia mieszane.
No nie jest to Nienacki ;-) ale daje radę .
Ma swój styl i bardzo dobrze. Na pewno trzeba wczytać się w jeszcze jedną lekturę tego autora, poznać
lepiej styl, poczuć klimat. Empatycznie przeżyć by można było coś więcej napisać czy wypowiedzieć się.
Sama książka jest w fajnej konwencji utrzymana. Cały czas akcja i intryga,...

Książka dobrze skomponowana. Całość bardzo ciekawa i urozmaicona. W treści występuje wiele wydarzeń jednocześnie co świadczy tylko o dobrej narracji w książce.

Tempo akcji - zwala z nóg. Obrót sytuacji - niesamowity.
Mam tylko pytanie: dlaczego w każdej części końcówka powieści ma powielany schemat?

"Nie możemy naprawdę poznać samych siebie, dopóki nie poznamy swojej historii".

Dużo czasu minęło od momentu, kiedy pochłonęłam wcześniejszy tom serii SIGMA, więc z ogromną przyjemnością zatopiłam się w kolejną przygodę moich ulubionych przygodowych bohaterów (tak, tak, mam dla Was genialne cytaty z Kowalskim! <3) Poza tym wkrótce premierę będzie miał trzynasty tom...

"Tak daleko sięga nasza historia, a tak mało o niej wiemy."

Książki Jamesa Rollinsa czyta się z wielkim zainteresowaniem, wyjątkowo płynnie i przystępnie napisane, od pierwszych stron wprowadzają w mocną sensację, prowadzoną w dynamicznych rytmach, zwracającą uwagę na istotne detale. Także siódmy tom serii o Sigmie, tajnej agencji zapobiegającej globalnym zagrożeniom,...

Na półkach: , , , ,

Moim zdaniem jedna z gorszych części cyklu Sigmy. Jakoś mnie nie zaciekawiła. Seichan jakaś taka wybielona, dobra kobieta. Lubiłam ją za to, że była postacią złą, takim czarnym charakterem.

• James Rollins
  • Thriller/sensacja/kryminał