City of Glass

Okładka książki City of Glass Cassandra Clare
Okładka książki City of Glass
Cassandra Clare Wydawnictwo: Walker Books Cykl: Dary Anioła (tom 3) fantasy, science fiction
Dary Anioła (tom 3)
Walker Books
2015-07-02
2015-07-02

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

chyba aktualnie najlepsza z 3 czesci ktore czytalem

chyba aktualnie najlepsza z 3 czesci ktore czytalem

Ta część podobała mi się najbardziej jak do tej pory. Trzeci tom zabiera nas w zupełnie inne miejsce. Tętniące życiem miasto, pełne zgiełku i smogu zamieniamy na zupełnie inne - pełne spokoju, poważnych twarzy i zawieszonego w czasie. Rodzinne miasto Nocnych Łowców zaskakuje nas nie tylko swoim przepięknym krajobrazem ale również tajemnicami, które skrywa. Tym razem Nocni Łowcy muszą się sprzymierzyć z podziemnymi, aby odeprzeć atak Valentine, który ma zniszczyć znany im świat. Wojna przybiera coraz bardziej niebezpieczny obrót.
Odkryte zostają dokładne poczynania samego Valentina z przeszłości. Eksperymenty, które potajemnie prowadził miały wpływ na moce jego dzieci, ale nie tylko. Wyjaśni to także uczucie, którym obdarzyli siebie nawzajem Clary i Jace. Powiązany z tym wszystkim jest tajemniczy Sebastian. Uważam, że książka jest fenomenalna, polecam ją z całego serca.

Z każdym następnym tomem jest ciekawiej, bardziej skomplikowanie i pojawia się znacznie więcej rozterek emocjonalnych, co na młodzieżówkę fantasy w tamtym okresie, to naprawdę zostało dobrze przedstawione. Clary bywa irytująca, ale starałam się przymykać na to oko i cieszyć z reszty lektury.

Lepsze niż poprzednie części ale Clary irytująca jak zawsze

Lepsze niż poprzednie części ale Clary irytująca jak zawsze

Każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej i oceniłabym ją wyżej, gdyby tylko Clary nie była tak denerwującą postacią. Mimo że to młodzieżówka, to bardzo podoba mi się delikatnie ukazany rys psychologiczny bohaterki, jej rozterki, sposób myślenia (niejednoznaczny w ocenie).

Powiem krótko i na temat kocham serie dary anioła

Powiem krótko i na temat kocham serie dary anioła

Na półkach: , , , , , , , , , , , , ,

Uwielbiam ta serię jak zawsze się wciągnęłam i czytałam z szybką prędkością by dowiedzieć się co będzie dalej w losach moich ulubionych bohaterów. Zawrotna akcja która porywa czytelnika od pierwszych stron. Kolejny tom który jest genialny aż ciężko wybrać która do tej pory książka jest moim faworytem. Mam kolejny tom którego nie mogę się doczekać.
Seria jak najbardziej warta polecenia i uwagi wszystkich czytelników którzy kochają fantastykę z zawrotną akcja gdzie znajdziemy wilkołaki, wampiry, elfy, i inne gatunki. Na pewno się nie zawiedziesz czytelniku 😊

Seria jak najbardziej...

"Kocham cię i będę kochał aż do śmierci, a jeśli potem jest jakieś życie, wtedy też będę cię kochał."
"Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają."
Nie mam słów... Ta część jest NAJLEPSZA. Mimo że Clary zachowywała się jak jakaś panienka bo nie było tak jak chciała (powiem że bardzo mnie to irytowało) to książka nie była jakaś zła. Styl pisania nie zmienił się jakoś na przestrzeni tomów lecz było strasznie dużo prespektyw przez co momentami się gubiłam.Ale ostatnie 100 stron...Nie wiem co powiedzieć. Tyle się działo, że po pewnym czasie gubiłam wątek (co z jednej strony było dobre ale drugiej nie). Byłam też ciekawa jak autorka rozwiąże sprawę z Jace'm i Clary (ale było tak jak się domyśliłam choć nie całkiem). W tej części przeczytałam także wiele mądrych słów. Według mnie Simon stał się dojrzalszy i momentami zachowywał się mądrzej od głównej bohaterki. Szczerze jeszcze 3 tomy przede mną ale słyszałam od dużej ilości osób że są one nudne oraz pozbawione sensu więc kiedy je przeczytam to nie wiem.

Lubię tę serię, to jest taka dobra sentymentalna podróż do moich lat nastoletnich. Trzyma równy poziom od tomu pierwszego, jest naiwnie, ale bawi. Mam wrażenie, że ta część mogłaby być ostatnią, dlatego trochę obawiam się kolejnych, ale na pewno z przyjemnością przeczytam.