Ta chwila

Patronat LC
Guillaume Musso
1994 ocen 344 opinii
kryminał, sensacja, thriller 320 str.
L'instant présent

Oficjalna recenzja

Chwytaj każdy dzień. Banalne? Jednak prawdziwe

33 Link do recenzji

1994 ocen

Naprawdę dobra książka. A najlepsze zakończenie. Po jej przeczytaniu nie zapomina się o niej. Zmusza do przemyślenia tego gdzie się jest w danym momencie. I też daje do myślenia na temat tego czy się tylko "jest" czy naprawdę się przeżywa życie.

Pojawia się i znikam - tak jednym zdaniem można streścić tą powieść. Zwariowana mieszanka humoru, dramatu i tajemnicy. Emocjonalny rolercoster.

POLECAM. Po zakończeniu książki warto zastanowić się trochę nad jej sensem, bo po części dotyczy każdego z nas.

1957

Mam podobne odczucia jak większość opiniujących. Początek książki bardzo mnie zaintrygował, dosłownie nie mogłam się oderwać od lektury, mówiłam, że tylko jeszcze ten rozdział i koniec, a po chwili zaczynałam następny. Jednak im dalej, tym historia staje się coraz bardziej banalna, a nawet momentami nudna. Zakończenie mimo że zaskakujące, również nie powala.
Lubię czytać Mu...

Zakazany owoc smakuje najlepiej? Ta książka odpowiada na pytanie, czy warto łamać obietnicę i jaką przyjdzie zapłacić za to cenę.

Postanowiłam sobie teraz, że ponadrabiam troszkę, jeśli chodzi o twórczość ulubionego, współczesnego pisarza – Musso. ❤️
Ta chwila, opowiada historię o klątwie, a może trochę i o przeznaczeniu. Tym razem sporo tu wątków sci fiction w twórczości. Mamy motyw cofania się w czasie. Nie przepadam za tego typu watkami, ale temu panu jestem w stanie wybaczyć praktycznie wszystko...

Cóż, jest to książka z serii - szybko się czyta, a później nie pamięta o czym ona była :( Lubę czytać Guillaume Musso, jednak tym razem historia o „znikającym człowieku” mnie jakoś nie przekonała.

Intrygujący początek, nudnawe rozwinięcie tematu i mało zaskakujący epilog, mający być po części wyjaśnieniem, po części czymś głębszym, prawie filozoficznym. Moim zdaniem nie wyszło.
A do tego cały szereg błędów logicznych.
Pierwsze z brzegu: bohater aresztowany za obrazę moralności, bo znalazł się w katedrze prawie nagi, w samych bokserkach, po wyjściu z aresztu odbie...

Zawsze kiedy odkrywam twórczość literacką, która mnie zachwyca jestem szczęśliwa,że tak się stało,że będę mogła przeżyć kolejne literackie przygody, które przyniosą mi wytchnienie, fascynacje ale także będę mogła tym moim odkryciem podzielić z innymi fanami czytania.
Taką właśnie przygodę przeżywam czytając kolejne powieści francuskiego pisarza Guillaume Musso.Właśnie pr...

Dyskusje