Sztuka motywacji

Świat Książki
1997-01-01
1997-01-01
Władysław J. Wojciechowski

Niezwykle miła niespodzianka dla mnie. Książkę kupiłem dawno temu w antykwariacie nie mając pojęcia jak cenna i inspirująca wiedza jest w niej zawarta. Zawiera mnóstwo przykładów z życia, biznesu i rodzicielstwa oraz motywujących cytatów nieprzeciętnych ludzi.

Książka motywuje do działania i zwiększa Naszą wytrzymałość, poszerza strefę komfortu i uczy wiary w swoje możliwości

Starsza książka (moja jest z 1993),ale nadal JARA :)

Starsza książka (moja jest z 1993),ale nadal JARA :)

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 1 min):

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 1 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Bardzo inspirująca książka. Tu mamy do czynienia z psychoterapeutą, a nie mówcą motywacyjnym. Uwielbiam te historie, które są przeplatane w amerykańskich poradnikach, książkach tego typu. Jak wiele osób wcześniej zauważyło, sztuka motywacji jest bardziej dla motywowania innych. Tak, jak będziemy motywować innych, dawać coś od siebie, to my również będziemy zmotywowani.

Książkę dobrze się czyta, nie jest zbyt obszerna, mimo to zawiera sporo cennych porad odnośnie inspiracji, zarządzaniu, motywacji innych jak i samego siebie.

Lubię to !

Lubię to !

"Podstawową potrzebą człowieka jest to, żeby mieć kogoś,
kto go natchnie tak, by stał się tym, kim może i pragnie być"

Książka inspirująca, pokazująca jak można motywować innych, ze szczególnym odniesieniem do świata biznesu. Jednakże rady zawarte w niej można odnieść także na grunt rodzinny. Czyta się błyskawicznie.

"Podstawową potrzebą człowieka jest to, żeby mieć kogoś,
kto go natchnie tak, by stał się tym, kim może i pragnie być"

JAK WYDOBYĆ Z LUDZI TO, CO W NICH NAJLEPSZE

Bringing Out the Best in People - tak brzmi oryginalny tytuł publikacji napisanej w 1985 roku przez Alan'a Loy'a McGinnisa (1933-2005).

Sztuka Motywacji - to nie jest kolejna pozycja typu "jak osiągnąć sukces" i zdecydowanie coś więcej, niż poradnik dla ludzi ze świata biznesu.

Autor (m.in. rodzinny terapeuta, konsultant firmowy) charakteryzuje się przejrzystym stylem i krótkimi zdaniami, z pasją przekazując praktyczną wiedzę zaczerpniętą z własnej praktyki zawodowej, a także osobistych doświadczeń. W szczegółowy sposób tłumaczy jak budować międzyludzki dialog, rozwiązywać konflikty i działać z korzyścią dla firmy (a za czym idzie jej pracowników - bo firma to przede wszystkim ludzie). Podpowiada także jak odróżnić motywację od manipulacji i przytacza mnóstwo cytatów pochodzących od autorytetów ze świata biznesu (m.in. Lee Iacocca - prezes Forda i Chryslera, czy Charles Schwab magnat stali),polityki (m.in. Winston Churchill),filozofii (m.in. William James),poetów i eseistów (m.in. Ralph Waldo Emerson),a także Biblii (cytując poszczególne fragmenty w bezpretensjonalny i całkowicie adekwatny dla przekazywanej treści sposób).

No i mój ulubiony: "Liczymy, że poeci, filozofowie i dramatopisarze (...) pokażą nam wyraźnie to, czego my szukamy po omacku. Oni dają nam siłę i balsam, jakich w sobie nie znajdujemy. Gdy tylko czuję, że nie starcza mi odwagi, uciekam się do nich. Oni dają mi mądrość akceptacji, wolę i siłę parcia do przodu". - Helen Hayes (aktorka dwukrotna zdobywczyni Oscara: "Port lotniczy" 1971 r. i "Grzech Madelon Claudet" 1932 r.)

Największą jednak zaletą tej publikacji jest jej uniwersalność: odnosi się bowiem nie tylko do biznesmenów, ale także rodziców, nauczycieli, czy duchownych - inspirując jak w prosty, przyswajalny sposób można wzbudzić entuzjazm u drugiego człowieka i wydobyć z niego najlepsze cechy.

Moim subiektywnym zdaniem ta niewinnie wyglądająca publikacja powinna być wciągnięta na listę lektur z przeznaczeniem dla edukacji zarówno uczniów jak i nauczycieli.

A jak można by zachęcić czytelników do jej przeczytania?

Sztuka Motywacji objętościowo jest naprawdę niewielka (jakieś 150 stron),przeczytanie jej dużo czasu nie zabierze, a na pewno wiele po sobie pozostawi.

JAK WYDOBYĆ Z LUDZI TO, CO W NICH NAJLEPSZE

Autor (m.in. rodzinny terapeuta, konsultant...

12 zasad wydobywania z ludzi tego co w nich najlepsze: 1 Od ludzi którymi kierujesz, oczekuj tego co najlepsze 2 Zauważaj potrzeby drugiego człowieka. 3Wysoko ustawiaj poprzeczkę doskonałości. 4 Stwórz środowisko, w którym niepowodzenie nie oznacza przegranej. 5Jeśli ktoś zdąża tam gdzie ty - dołącz do niego 6Wykorzystuj wzorce , by zachęcać do sukcesu. 7. Okazuj uznanie i chwal osiągnięcia 8. Stosuj mieszankę wzmacniania pozytywnego i negatywnego. 9 Potrzebę współzawodnictwa wykorzystuj w sposób umiarkowany. 10. Nagradzaj współpracę. 11. Pozwalaj by w grupie zdarzały się burze. 12 Staraj się,własną motywację utrzymywać na wysokim poziomie

• Poradniki
  • Motywacja
  • Rozwój osobisty
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Sztuka motywacji