Łabędzi śpiew. Księga I

Robert McCammon Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Łabędzi śpiew (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Swan Song
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-02-17
Maria Grabska-Ryńska
Maria Grabska-Ryńska zagłada ludzkości postapokalipsa

"Nic nie ma prócz ruin, trupów i ludzi,którzy żałują że nie zginęli. Boże, mój Boże co myśmy zrobili"

Jeśli miałbym przyrównać niniejszą książkę do czegokolwiek, to przychodzi mi jedynie do głowy "Bastion "S.Kinga. W dużym uproszczeniu to dość podobny kierunek, choć różnice jak i podobieństwa dzielą się mniej więcej po połowie.
Świat po atomowej zagładzie, nie zostało z...

Dobra książka. Tak bez szału, ale w zasadzie dostałem to czego chciałem.
Niezły jest ten Mccammon, potrafi ciekawie pisać.
Fajnie się zapowiada 2 część.

Czytając "Łabędzi śpiew" wciąż miałam w tyle czaszki "Bastion" Kinga. Jednak o ile King w sposób realistyczny pokazał "fizyczny" koniec cywilizacji ludzkiej, tutaj zabrakło tego realistycznego zacięia. Książka jednak sprawdza się, a nawet przebija "Bastion", pokazując ludzi w obliczu zmieniającej się rzeczywistości. Bardzo cenię sobie w autorach to, że pokazują uzasadneiną...

Jest to historia kilku ludzi osadzona w świecie po zagładzie nuklearnej w USA, wątki są ciekawie rozbudowane i jest zawarty wątek jakby mistyczny.
Ciekawie się to czyta , podszedłem do książki z nadzieją na przeczytanie jakiegoś dobrego czytadła i dostałem dobrze poprowadzony i zajmujący zestaw połączonych ze sobą losów barwnych bohaterów.
Osobiście przeczytałem książkę...

Lubię książki o tematyce postapokaliptycznej ale ta mnie przeraziła. Opisy są tak realistyczne, że gdy zamykam oczy widzę zniszczone przez wojnę atomową miasta, poparzonych i chorych ludzi oraz świat pogrążony w szaleństwie. W środku tego wszystkiego garstka ludzi walcząca o każdy dzień o każdą godzinę. Fikcja literacka czy przepowiednia? A może przestroga. Jestem ciekawa...

Bardzo długo myślałem, że ponownie natrafiłem na przereklamowane dzieło. Średniak. Tak myślałem. Nic ponad to. Tak było do pewnego momentu. Momentu, w którym ukazuje się Nam prawdziwe piekło. I akcja. Najlepsza, brutalna, rzeczywista akcja. Oj, to właśnie kocham!!!

fantastyczna pozycja przenosząca nas w świat,e którym nie każdy będzie potrafił przeżyć. kapitalne opisy, wartka akcja. po przeczytaniu tej książki należy zastanowić się nad naszą przyszłością, docenić to co teraz mamy i co nas otacza.

Chcecie wojny? Oto wojna

Nie wiadomo, kto pierwszy wypuścił bomby. Dla ocalałych nie ma to znaczenia. Wszystko stało się tak szybko – tak szybko… Szczęśliwi ci, którzy zginęli na miejscu. Że już nie cierpią. Że nie muszą tego oglądać. Prawdziwe piekło czeka tych, którzy przeżyli.
Ocalali są poparzeni i zdruzgotani – uciekają ze spopielonych miast, ale śmierć podąża za...

Niesamowicie realistycznie przedstawiony świat po wybuchu trzeciej wojny światowej. Opisanie procesu jak do tego doszło także robi ogromne wrażenie. Wszystko jest tak bardzo możliwe, że czytając odczuwałam lęk. Bardzo plastyczne opisy, które od razu masz przed oczami. Całość sprawia piorunujące wrażenie.

Szczerze powiedziawszy obawiałem się tej lektury - o niby wysokie oceny i rewelacyjne opinie jednak wiem że istnieją fani tego gatunku i oni mogli to wszystko tak wywindować. A tu proszę nie mogę się doczekać księgi 2,
Zafascynowała mnie grożna i apokaliptyczne wizja świata po wojnie atomowej i stałe pytanie: kto jeżeli przeżyje będzie człowiekiem a kto zmieni się w...

Dyskusje

1 322