Pandemia

Zysk i S-ka
2020-04-28
2015-02-02
Walentyna Mikołajczyk-Trzcińska
pandemia Rosja postapokalipsa literatura rosyjska podróż

więcej Więcej

Szczerze mówiąc nie spojrzałam na blurb, tytuł skojarzył mi się z koronawirusem, bo książkę dodałam na półkę w Legimi w okresie pandemii. Owszem, książka dotyczy pandemii, ale nie koronawirusa :D Książka ogólnie średnia, chociaż czytało się dość dobrze, było trochę napięcia, ale właściwie to nic z tej książki nie wyniknęło :D

Tej książki nie nazwałabym thrillerem... Było nudnawo, a liczyłam na coś lepszego. Nie mogłam się wciągnąć, styl autorki do mnie nie przemówił.

Oesu...
Męczyłam się z tym tytułem wiele, wiele miesięcy... postanowiłam doczytać "Pandemię" będąc w szpitalu z córką, ale ta historia to kompletnie nie moja bajka.
Prawdopodobnie zmęczona tematem koronawirusa, na wszystkie książki i filmy mówiące o jakichkolwiek pandemiach reaguję niechęcią. Pewnie 3 lata temu oceniłabym tę książkę inaczej.
Wątek głównej bohaterki jest...

Rozczarowanie.
Spodziewałam się czegoś dobrego. A jednak czytanie szło opornie. Zastanawiałam się dlaczego?
Gdy myślałam o fabule wszystko wydawało się w porządku - były jakieś zwroty akcji, były opisane trudności. Były konflikty w grupie i konfrontacje ze światem zewnętrznym.
Więc dlaczego nie pykło?
Ta powieść jest rozwleczona. Narracja pierwszoosobowa skupia się na...

Jeden z nielicznych przypadków, kiedy książka jest gorsza od jej ekranizacji, głównie za sprawą irytującej i egzaltowanej narratorki-głównej bohaterki.

Bardzo wciągająca pozycja.
Koło Moskwy rozprzestrzenia się choroba podobna do grupy. Na początku nikt się tym nie przejmuje choroba jak każda inna, jednak okazuje się, że nie do końca. Zaczynają umierać ludzie i zamykają miasto. Traci się łączność ze światem. Nie działają telefony i telewizja.
Roztropniejsze osoby uciekają w odludnione miejsca. Na taki pomysł wpadli główni...

Spodziewałam się dynamicznej i pełnej akcji opowieści, a dostałam męczącą historię. Ciężko było się wdrożyć i wczuć w losy bohaterów.

Książka całkiem ciekawa, na czasie :D Ale kończy się średnio fajnie... Jakby miała być druga część ? Wszystko fajnie, ale zakończenie mnie rozczarowało...

Książki o tematyce chorób, wirusów i innych tego typu sprawach są ostatnio na czasie. No nic dziwnego biorąc pod uwagę to co aktualnie dzieje się na świecie, to co aktualnie utrudnia nam prowadzenie życia jakie do tej pory znaliśmy.
Dlatego też, gdy nadarzyła się okazja przeczytać powieść o tej tematyce to wiadomo było, że będę po nią chciała sięgnąć. Książka według opisu...

W czasach pandemii książkę wciąga się w mgnieniu oka. Zaskakująca zbieżność części opisu z prawdziwą rzeczywistością. Różnice - powieść napisana kilka lat temu w czasach przedsmartfonowych, a wirus bardziej śmiercionośny. Dobry opis zagłady z perspektywy kobiety, która wraz z rodziną próbuje przedostać się z podmoskiewskiego osiedla, na którym za chwilę mogą pojawić się...

• 2020
  • Fantastyka