Kolor magii

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Colour of Magic
Świat Dysku (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa
świat dysku Rincewid humor fantastyka Dwukwiat

Wielki maraton ze Światem Dysku Terry'ego Pratchetta czas zacząć! Dziwnie nieco jest wracać do początków tego uniwersum, którego ostateczną formę zna się na wskroś. Od razu rzuca się w oczy to, że większość znanych później postaci, miejsc i koncepcji pojawiają się "Kolorze magii" w formie nie do końca pełnej - w każdym razie nie takiej w jakiej zapisali się w pamięci...

Taka fantastyka, to kompletnie nie moja bajka... Jednakże z ciekawości sięgnąłem. Nie dałem się porwać klimatowi, postacie zupełnie do mnie nie przemawiały. Tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że to nie mój gatunek. Rozumiem jednak, że całość jest przemyślana, świat przedstawiony w księgach rządzi się swoimi prawami. Z pewnością taki klimat jest dla wielu ciekawy i...

7/10 - moja ocena

Mocno abstrakcyjna fantastyka ale o tym chyba każdy słyszał zanim przeczytał cokolwiek ze Świata dysku. Największą zaletą książki jest humor - zdecydowanie trafił w mój gust, a w dalszych tomach występuje podobno zarówno w większej ilości, jak i w jeszcze lepszej jakości.

Podobno moim błędem było, że zaczęłam Świat Dysku od cyklu o Rincewindzie.
Może. Może kiedyś sięgnę po inny...

Wiele recenzji czytałem na temat tej książki, że to najsłabsza itp. jeżeli to prawda to co przyniosą nowe części. Dla mnie super.

[Ocena dotyczy konkretnie "Koloru magii", opinia - całego cyklu]

"Świat dysku" to bez wątpienia genialny cykl. Na pierwszy rzut oka wysuwa się absurdalne poczucie humoru i zabawne aluzje do otaczającej nas rzeczywistości, ale nierzadko Pratchett przemyca w swoich książkach spostrzeżenia na tematy nieco poważniejsze. Dzięki temu spodobają się zarówno tym, którzy poszukują...

Bardzo odjechany świat przedstawiony, widać, że autorowi nie brakowało wyobraźni.
Trzeba przeczytać kilkadziesiąt stron, żeby się w nim połapać. Mimo to, jak już się zrozumie kto jest kim i co jest czym, to trudno się oderwać :).
Polecam :). Warto spróbować :).

Terry Pratchett na śniadanie, obiad i kolację. Prawidłowy zestaw!!!

Mam nieco mieszane uczucia co do tej książki. Przeczytałam ją całkiem niedawno. Momentami chłonęłam ją jak gąbka, a w innych chwilach zostawiałam i nie mogłam do niej wrócić. Myślę, że mimo to wrócę do Świata Dysku, bo jestem go bardzo ciekawa i czuję, że jedna książka może nie oddać jego obrazu i zawiłości w pełni.

Mistrzowska kreacja Świata Dysku. Książka może trochę chaotyczna, ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Bardzo polubiłam nieudolnego maga Rincewinda, turystę Dwukwiata i jego Bagaż. Czytanie o ich przygodach to sama przyjemność :)

15 431
    3 626