Czarna amazonka z Marsa

Okładka książki Czarna amazonka z Marsa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Solaris Seria: Galaktyka Gutenberga fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Galaktyka Gutenberga
Solaris
2015-12-01
2015-12-01
9788375902050

Ogólnie zbiór byłby całkiem niezły, ale po co zamyka go Czarna amazonka z Marsa? I czemuż to całą książkę zatytułowano od tego opowiadania? Chyba, żeby dać półnagą panienkę na okładkę.

Większość opowiadań całkiem niezła, przyjemnie się czyta, jakiś pomysł itd. Natomiast rzeczoną amazonkę męczyłem 3 dni (90 stron...) głównie dlatego, że jestem porządnym człowiekiem i żeby skrytykować musiałem przeczytać całą, a poza tym tliła się gdzieś we mnie nadzieja, że jednak coś w tym opowiadaniu jest. Nie ma.

Poza tym typowe bolączki niskonakładowego solarisa, tj. problemy z korektą - natomiast przy tak niszowym biznesie nie może to dziwić.

Ogólnie - zalecam czytać bez tytułowej Amazonki i wtedy spokojnie można dać 7/10 (a nawet miejscami 8/10). Mi najbardziej do gustu przypadły Cztery duchy z "Hamleta" Leibera, jednak uczciwie zaznaczam, że nie moim zdaniem na pewno to nie jest s-f, a i związek z fantastyką minimalny.

Dodaj cytat z książki Czarna amazonka z Marsa