Przesunąć horyzont. Nowe wydanie

literatura faktu

National Geographic
literatura faktu

Porównaj ceny i

Chciałoby się powiedzieć, że jest to książka o tematyce górskiej "inna niż wszystkie". Martyna opisuje świat Himalajów w sposób przedstawiający nie tylko samą wspinaczkę, lecz także szereg niedogodności i walkę ze swoimi słabościami - zagadnienia zazwyczaj pomijane w tego typu pozycjach. Mam jednak nieodparte wrażenie, że przez całą książkę dominują te negatywne emocje,...

Everest - historia zdobyć to historia trupów a skąd ta nazwa?
Jedno jest pewne - to kupa kamieni która ma gdzieś twoje marzenia i plany. Tylko w chwili swojej słabości pozwoli ci zdobyć szczyt.

Książka, która może być przeczytana przez każdego, nawet laika, który nie ma pojęcia o wspinaczkach wysokogórskich. Lektura bardziej opowiada m.in. o walce z własnymi słabościami, z przeciwnościami losu czy uporze w osiąganiu i spełnianiu swoich marzeń, w przypadku Martyny jest to zdobycie Góry gór, czyli Everestu. Lubię także, kiedy z książki dowiaduje się czegoś, czego...

Bardzo fajna i motywujaca ksiazka. Pokazuje tylko, co chec do zycia i cel moga zdzialac. Czesto mozna poczuc ten klimat Everestu. Bardzo polecam!

Lektura godna polecenia

Ciekawie napisana, przystępnym językiem książka. Na szczęście nie mam ględzenia o technikach i sprzęcie. Ładne zdjęcia. Dobra książka na jeden wieczór.

Bardzo fajna książka o Evereście, ukazująca wspinaczkę amatorską. Fajnie się ją i szybko czyta. Polecam wszystkim mniej zaawansowanym graczom

Bardzo fajnie napisania książka. Bałem się nieco, że to będzie historia pani z TV, ale książka na prawdę zabiera nas w Himalaje. Zimno, ciągła walka ze swoimi słabościami , a także czysto ludzkie: czy dam radę? Bardzo polecam!
Czytałem w aplikacji Kindle na iPAD co daje dodatkową frajdę z powiększania kolorowych zdjęć

Lubię Martynę Wojciechowską za jej empatię i umiejętność rozmowy z praktycznie każdym człowiekiem na bazie szacunku i bez wywyższania się. To widać w jej programach, to widać też w jej książkach. Nie jestem fanem czytania o górach, więc tematyka była dla mnie nowa, jednak ta książka została tak pięknie wydana, że aż się przyjemnie czytało - piękne zdjęcia obrazujące albo...

Kocham góry ale nie wyobrażam sobie takiego poświęcenia i narazania życia jak opisują himalaisci czy w tej książce Martyna. Podziwiam i z przyjemnością przeczytałam

3 236
    1 289