Deja Dead

Okładka książki Deja Dead
Kathy Reichs Wydawnictwo: Red Horse Cykl: Temperance Brennan (tom 1) Seria: Kości kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Temperance Brennan (tom 1)
Kości
Data 1. wydania:
2005-01-01
Marcin Roszkowski

więcej Więcej

Jak na otwarcie serii, to bardzo miła pozycja. Czyta się spokojnie, bez przymusu i do tego ten klimat lat 90. Stacjonarne telefony, wolne komputery z migającymi zielonymi ekranami. Chociaż bohaterowie szukają przestępcy, to świat sam narzuca im tempo.
Bardzo fajne opisy Quebecu, Montrealu, charakterystyki miasta, jego jasnych i ciemnych punktów z perspektywy obcokrajowca,...

Szczerze mówiąc zupełnie nie znam serii kości. Wiem, że leciał kiedyś serial, ale nigdy się z nim nie zapoznałem. Dostałem tę książkę w dość kiepskim stanie, ale mimo wszystko nadal dało się czytać.
Książka moim zdaniem naprawdę ciekawa. Sam lubię wątki kryminalne i szukanie przy tym poszlak. Zachowanie policji i ich podejście do sytuacji trochę mnie drażniło. Właściwie...

2087

W końcu czas na "Kości" :)
Sporo antropologii i "naukowego" tekstu, w końcu to zawód autorki, ale podanego po ludzku i w prosty sposób. Pierwszy tom zdał egzamin, jestem ciekawa kolejnych :)

Zabierałam się do tej książki jak pies do jeża. Dodatkowo czasowy kryzys w życiu sprawił, że przez pięć tygodni nie mogłam się w nią wgryźć. Po przekroczeniu 200 stron zaczęło się. Książka mnie tak wciągnęła, że pozostałe 460 stron łyknęłam w jeden dzień :-)
Co mogę powiedzieć o pierwszym tomie tej serii (która swoją drogą jest moją ulubioną ekranizacją:-))?
Po pierwsze...

Czytałam już przypadkiem jedną z książek z serii o Temperance Brennan, ale postanowiłam zacząć od początku. Ta konkretna opowieść jest świetnym kryminałem. Trzyma w napięciu, do samego końca nic nie wiadomo. Jedyne co mi przeszkadzało to dość ubogi język i narracja pierwszoosobowa, zawsze mam wrażenie, że historia traci dużo wątków w takiej formie pamiętnikowej. Mam jednak...

Seria Kości podobnie jak serial trzyma w napięciu. Jak nigdy książka przeczytana po obejrzeniu filmu/serialu, a nadal wciąga swoją fabułą.

Deja dead/ Zapach śmierci

Rok temu Amerykanka doktor Temperance Brennan, opuściła Północną Karolinę, rozstała się z mężem i przeniosła do Quebeku. Temp jest antropologiem sądowym i ekspertem w dziedzinie uszkodzeń kości. Jest też byłą alkoholiczką, matką nastoletniej Katy i przyjaciółką Gabby.
Montreal, 2 czerwca 1994
Zostają znalezione nagie i rozczłonkowane zwłoki...

Po książkę sięgnąłem po namowie koleżanki (serdecznie jej dziękuję), która powiedziała, że to jest pierwowzór Doktor Temperance Brennan z serialu "Bones". Serial bardzo lubię i obejrzałem cały, więc książka była jak najbardziej wskazana do przeczytania. Jak się okazało, było warto. Co prawda momentami zbyt dużo jest opisów medycznych, ale przecież książka jest o antropologu...

Pierwsza książka serii….
Już większość przeczytałam, zatem zabrałam się do tematu od „tylnej strony”. Jednak mogę powiedzieć, że ta książka to dopiero początek fajnej serii. Raczej nie najlepsza z niej.
Niemniej sama w sobie – posiada dość zawiły wątek. Giną kobiety. Mordowane i porzucane są w podobny sposób. Motyw / charakter morderstw jest podobny.
Szukanie sprawcy...

Bardzo dobra, wciągająca pozycja. Świetnie się czytała, Zdecydowanie będę się starała sięgnąć po dalsze pozycje, tej autorki.

1 220
  • Kathy Reichs