Mistrz i Małgorzata

Michaił Bułhakow Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Arcydzieła Literatury Rosyjskiej klasyka
Мастер и Маргарита
9788328204089
Hachette Polska
Мастер и Маргарита
klasyka
9788328204089
Arcydzieła Literatury Rosyjskiej

Opinie [2 660]

Jak to dobrze, że usunęli tą książkę z listy lektur szkolnych... Nie dlatego, że jest zła, wręcz przeciwnie! Zwykle jest tak: "jeśli chcesz zmniejszyć poczytność danej książki - zrób z niej lekturę szkolną". Książka "Mistrz i Małgorzata ma elementy groteski, realizmu komunistycznej Rosji, romansu i fantastyki. Mistrzowsko opisane, polecam Bułhakowa

Zdecydowanie moja ulubiona licealna lektura. Czytałam ją na jednym wydechu. W ogóle nie czułam tego, że zaznajomienie się z treścią jest moim przykrym obowiązkiem. Historia bardzo wciągająca, postacie dające się lubić i dodatkowo czarny humor! Polecam wszystkim, nie tylko licealistom!

To książka wybitnego pisarza.
Chyba tak ją mogę najdokładniej określić.

Sama historia wypunktowana na sucho, owszem, niespodziewana, ale nie byłaby tak znacząca gdyby nie opowiedział jej prawdziwy artysta.

Może i to lektura ale ja doceniam mistrzostwo Bułhakowa.

bardzo dobra książka, wydaje mi się być napisana w dosyć przystępny sposób, pomimo skrajnie różnych zdań na ten temat :P dobrze wpleciony wątek historyczny, postacie ciekawe, chociaż czasami ciężko było mi się połapać z nazwiskami.

Po latach wróciłem do "Mistrza i Małgorzaty". Dziwne, ale i wspaniałe uczucie znowu. Rozumiem ludzi, którzy nie wiedzą, co napisać o tej książce, ale twierdzą też, że im się jednak podobała. :) W moim odczuciu autor zrobił tutaj to, co profesor Woland ze swoją publicznością. Za rok wrócę do tego klasyku i znowu wybiorę się w tę podróż, z pewnością inną ścieżką....

Moja ulubiona książka wszechczasów. Wielowątkowa, świetnie napisana i chwytajaca za serce.

Pokochałam tą historię! Przedstawienie zła, ateiści, którzy warjują, Małgorzata jako wiedźma, poczucie humoru wykreowane przez Bułhakowa bardzo przypadło mi do gustu. To jest jeden z niewielu przykładów lektury szkolnej, do której nikt nie powinien się zmuszać i być zmuszanym, tylko czytać z sama przyjemnością. Sama spodziewałam się jakiegoś kolejnego łzawego romansu z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

"Mistrz i Małgorzata" na moment obecny to dla mnie jedna wielka niewiadoma. Nie jestem pewna czy w ogóle podobało mi się to, co przeczytałam. Książka ma ciekawy humor. Jest wciągająca. Posiada interesujące metafory a odkrywanie coraz to nowszych znaczeń i dokopywanie się do drugiego, trzeciego, ósmego dna to fascynująca rozrywka. Niepodważalnym atutem jest styl pisania...

Przeczytana, na półce:)

Dyskusje